Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 10 lipca 2020
Wybory prezydenckie

Ludowa kapela, chór i zespół regionalny Koronka wspólnie kolędowali

20.01.2018 || Kategorie: Gmina Bobowa, Kultura || Autor: Jacek Kieroński

Kolędowanie zespołu regionalnego Koronka z Bobowej to już coroczna tradycja, jednak w tym roku po raz pierwszy do wspólnego kolędowania zaproszono także chór parafialny Cantate Deo oraz kapelę ludową Krzysztofa Bulandy. Wszyscy artyści spotkali się w zeszłą sobotę (13.01.br.) w sali widowiskowej Koronka.

– Dzisiaj spotkaliśmy się po raz kolejny, w tak bardzo miłym gronie, integrując wzajemnie środowisko artystyczne – tłumaczy Tomasz Tarasek, członek zespołu regionalnego KORONKA. – Jako zespół KORONKA co roku staraliśmy się kolędować, jeżdżąc po kolejnych miejscowościach, gospodarstwach. Rok temu nie sprzyjająca aura uniemożliwiła nam kolędowanie, dlatego w tym roku stwierdziliśmy, że wspólne kolędowanie odbędzie się w sali widowiskowej. Dodatkowo zaprosiliśmy do wspólnej integracji chór parafialny Cantate Deo oraz Kapelę Ludową Krzysztofa Bulandy. Myślę, że spędziliśmy miło ten wieczór, śpiewając kolędy, podziwiając własne występy każdej z formacji. Bardzo dziękujemy członkiniom zespołu Koronka oraz chóru Cantate Deo za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Kolędowanie w Koronce odwiedzili samorządowcy gminy Bobowa oraz powiaty gorlickiego. Nie zabrakło także przedstawicieli dyrektorów i nauczycieli placówek edukacyjnych, którzy byli zaproszeni na spotkanie.

fot: Jacek Kieroński