Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 21 lutego 2019
BramTECH - bramy, ogrodzenia, balustrady

Rekordowa ilość uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

05.01.2018 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Mateusz Książkiewicz

Uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Stanisława Staszica w Bobowej bardzo chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Nie tylko ilość ale także jakość ma w tym wypadku znaczenie, ponieważ aż 26 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego.

W bieżącym roku szkolnym  2017/18 do następnego etapu – rejonowego, zakwalifikowało się 13 uczniów ze szkoły podstawowej oraz 13 z gimnazjum.

– W tym roku mamy rekordową ilość uczestników konkursów przedmiotowych, którzy zakwalifikowali się do etapów rejonowych – tłumaczy Adam Urbanek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej. – Ogólnie rok 2017 był jednym z najlepszych w historii naszej szkoły. Po pierwsze chodzi o wymienionych wcześniej olimpijczyków a po drugie dobrze wyszły nam egzaminy gimnazjalne, w szczególności z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Jest to dobry prognostyk dla tych uczniów, którzy z matematyką zmierzą się na maturze czy podjętych studiach. Już mamy informację o tym, że absolwenci naszej szkoły zdobywają z powodzeniem indeksy uczęszczając do szkoły średniej. Cieszą także sukcesy uczniów w innych dziedzinach takich jak krasomówstwo, śpiew czy plastyka. W ostatnim czasie jeden z naszych uczniów zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie recytatorskim pn. „O pierścień św. Kingi”.

fot. ilustracyjne (archiwum własne)