Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 25 października 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej kusi gimnazjalistów! (TV)

14.05.2018 || Kategorie: Edukacja, Gmina Bobowa || Autor: Jacek Kieroński

W ostatni piątek, 11 maja br. w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Wyspiańskiego w Bobowej odbył się dzień otwarty dla uczniów szkół gimnazjalnych. Aby zachęcić potencjalnych kandydatów do wyboru bobowskiego ZSZ przygotowano nie tylko ciekawą prezentację oferty edukacyjnej ale również wiele niespodzianek.

– Na przybyłych do nas dzisiaj gimnazjalistów czekało wiele atrakcji, zresztą jak co roku – mówi Ewa Brońska, nauczyciel ZSZ im. S. Wyspiańskiego w Bobowej. – Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy ciekawą prezentację naszej oferty edukacyjnej na rok 2018/2019. Przybyli do nas goście mogli zapoznać się ze stoiskami przedstawiającymi poszczególne zawody, wziąć udział w konkursach m.in. informatycznym, fryzjerskim, kucharskim, znajomości zawodów a także mechanicznym i budowlanym. Na wszystkich uczestników zmagań czekały niespodzianki, a przy tym mogli się bardzo dobrze bawić i integrować.

W tym roku bobowski Zespół Szkół Zawodowych oferuje dwa kierunki techniczne: technik informatyk i technik pojazdów samochodowych a także bardzo na czasie kształcenie zawodowe w szkole branżowej I stopnia, a jest to mechanik pojazdów samochodowych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, elektryk, fryzjer oraz kucharz.

– Myślę, że są to zawody bardzo na czasie i kończąc te kierunki młodzież będzie miała możliwość znalezienia pracy bądź też założenia własnej działalności gospodarczej – dodaje Ewa Brońska.

Wisienką na torcie podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej był występ Karoliny Niepsuj z Białej Niżnej, zwyciężczyni II Powiatowego Konkursu Wokalnego-Muzycznego propagującego twórczość Zespołu PECTUS. Warto dodać, że lider właśnie tego zespołu – Tomasz Szczepanik uczęszczał do tej placówki.

Z dnia otwartego skorzystali gimnazjaliści z powiatu gorlickiego a także miejscowości graniczących z naszym powiatem (m.in. Pławna, Bruśnik, Stróże, Lipnica a także Biała Niżna).

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.


Fot: Jacek Kieroński