Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 23 kwietnia 2021
Auto Detailing Grybów

Bobowa: siedem drużyn Honorowych Dawców Krwi rywalizowało w spartakiadzie

17.06.2018 || Kategorie: Bobowa, Sport || Autor: Mateusz Książkiewicz

O godzinie 10, dnia 16 czerwca br. na stadionie w Bobowej rozpoczęła się spartakiada Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża – klubów podlegających pod gorlicki oddział PCK. Otwarcia wydarzenia dokonał Stanisław Tabiś, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

To już 29 spartakiada zorganizowana przez oddział PCK w Gorlicach na terenie powiatu gorlickiego.

– Rozgrywane były dzisiaj zarówno konkurencje drużynowe jak i indywidualne – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz współorganizator spartakiady z ramienia PCK Gorlice, na co dzień rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. – Był bieg drużynowy na nartach, slalom z piłką, rzut do tarczy, bieg w workach czy też strzelanie z broni pneumatycznej. Znalazło się również kilka nietypowych konkurencji, jak chociażby rzut piłką z koca do wiaderka, aby było wesoło. Do Bobowej dotarło siedem drużyn. Od trzech lat, staramy się organizować spartakiadę w różnych miejscowościach powiatu tak aby poznać kolejne piękne miejsca. Rok temu byliśmy w Biecz, w tym roku korzystamy z gościnności klubu HDK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej. Konkurencje nie były łatwe, bo sprawdzaliśmy i sprawność, i wytrzymałość. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców, drużyno zwyciężyła drużyna HDK przy Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach, a indywidualnie pierwsze miejsce zajął Daniel Halerz także z klubu HDK przy Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach.

Sponsorem pucharów i nagród był m.in. burmistrz miasta Bobowa Wacław Ligęza, Nadleśnictwo Gorlice oraz lokalne firmy m.in. Wysowianka oraz TLC.

Wręczenia nagród, dyplomów oraz pucharów dokonali gospodarz Bobowej Wacław Ligęza z pomocą prezesa zarządu Rejonowego PCK w Gorlicach Mariana Sikory oraz przewodniczącego Rejonowej Rady Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorlicach Jana Bugno.

Końcowa klasyfikacja klubów HDK biorących udział w spartakiadzie zorganizowanej w Bobowej:
1. HDK przy KP PSP w Gorlicach
2. HDK Kolegium Sędziów Piłkarskich
3. HDK Fratres z Łużnej
4. HDK Narodowe Gorlice
5. HDK w Ropie
6. HDK przy OSP Moszczenica
6. HDK przy UM w Bobowej

Sponsorem relacji z XXIX Spartakiady HDK Powiatu Gorlickiego było P.P.H. Libropol z Siedlisk.

fot. Jacek Kieroński