Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 25 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Winnym wczorajszego wypadku z motorem jest kierujący Toyotą? Policja prowadzi postępowanie!

25.06.2018 || Kategorie: Bobowa, Policja, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Wczoraj tuż po publikacji informacji o wypadku motoru z Toyotą na ulicy Grunwaldzkiej, na naszym „fanpejdżu” pojawiło się sporo komentarzy. Wiele z nich bez pełnej wiedzy wskazywało winnego. Dzisiaj, jednak ws. tego zdarzenia wypowiedziała się asp. sztab. Karolina Gurba zastępująca rzecznika prasowego gorlickiej komendy.

– Potwierdzam, że wczoraj, 24 czerwca około godziny 11:45 w Bobowej, kierujący samochodem marki Toyota mieszkaniec Świdnika podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru w wyniku czego doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklem marki Kawasaki, którym kierował mieszkaniec  gminy Bobowa. W wypadku został poszkodowany motocyklista. Policjanci będą badać okoliczności tego zdarzenia, ponieważ jest to wypadek będzie się toczyło w tej sprawie postępowanie – mówi asp. sztab. Karolina Gurba z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W tym wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, udzielenie pierwszej pomocy. Jeden z internatów pisze: „Szkoda, że nikt nie chciał pomoc nam w pomocy medycznej poszkodowanemu. Tylko dwóch mężczyzn, kobieta i ja. Szkoda, że tylko ludzie się gapili i tyle”. Pamiętajmy, że warto się zapytać, czy nie jest potrzebna dodatkowa pomoc. Czasami chodzi o powiadomienie rodziny, zabezpieczenie miejsca czy powiadomienie służb. Często już sama nasza obecność i wsparcie poprzez rozmowę jest pomocne dla poszkodowanego jak i osób, które tej pomocy udzielają.

Film z miejsca zdarzenia:

Fotoreportaż z wypadku znajdziesz w artykule: Bobowa: wypadek z udziałem 20-letniego motocyklisty na Grunwaldzkiej (TV)