Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 26 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

„OSA” zdemolowana przez pięciu nieletnich. Karę wymierzy im Sąd Rodzinny!

28.03.2019 || Kategorie: Bobowa, Policja || Autor: Mateusz Książkiewicz

W połowie grudnia ub.r. nastąpił odbiór Otwartej Strefy Aktywności w Bobowej, która zlokalizowana jest nieopodal stadionu miejskiego. Ładnie urządzony plac do rekreacji sportowej, przeszkadzał jednak kilku młodym chłopcom, którzy uszkodzili urządzenia sportowe oraz infrastrukturę, nie oszczędzili nawet drzewek. Policjanci w kilka dni ustalili ich tożsamość.

– Informacja o uszkodzeniu urządzeń sportowych dotarła do policjantów w poniedziałek 25 marca 2019 roku – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. –  Sprawą, która mocno zbulwersowała lokalną społeczność, natychmiast zajęli się bobowscy policjanci. Analizując zebrany w tej sprawie materiał funkcjonariusze wytypowali kilku młodych chłopców w wieku od 13 do 16 lat, którzy mogli mieć związek z tym aktem wandalizmu. Jeden z chłopców w obecności rodziców potwierdził, że około 2 tygodnie wcześniej porysował urządzenia w strefie aktywności. Pozostali czterej przyznali się, że wspólnie brali udział w uszkodzeniu urządzeń znajdujących się w Otwartej Strefie Aktywności kilka dni wcześniej. Po ustaleniu skali zniszczeń, na podstawie zebranych materiałów, sprawa ta będzie miała swój finał w Sądzie Rodzinnym.

Zniszczenia takie jak te naruszają prawo i psują wizerunek naszego otoczenia. Policjanci zawsze stanowczo i z dużą determinacją dążą do wyciągnięcia odpowiedzialności wobec sprawców, bez względu na ich wiek – dodaj rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Starty oszacowano na około 1800zł.