Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

KS Bobowa rozgromiła gości z Uścia Gorlickiego

Autor: Mateusz Książkiewicz
Piłkarze z Bobowej w niedzielę na własnym terenie rozbili przyjezdnych z LKS II Uście Gorlickie aż 7:0 notując swoją czwartą wygraną w tym sezonie rozgrywek A Klasy (grupa Nowy Sącz/Gorlice).

Podopieczni trenera Krzysztofa Flądro nie mieli żadnych problemów z ograniem rezerw zespołu z Uścia (dotąd dwa zwycięstwa, remis i sześć porażek).

Wielkie strzelanie zaczęło się na dobre w 30 minucie, gdy grający trener gospodarzy Krzysztof Flądro zdobył gola z 50 metrów po rzucie wolnym!

– Bramkarzowi „pomogło” słońce. Wyszedł z bramki na dwa, trzy metry i piłka wpadła pod poprzeczkę. Ten gol ustawił mecz. Trzeba pamiętać, że pierwsza połowa była wyrównana – przyznał bohater tej akcji.

W 40. minucie Świątański zdobył gola z 20 metrów po rykoszecie. W drugiej połowie Świątański powiększył wynik o kolejne dwie bramki, tuż po gwizdku z wolnego i dziesięć minut później skutecznie egzekwując rzut wolny (bramkarz popełnił w tej sytuacji błąd). W 70. minucie Kudryk przymierzył celnie z woleja, zaś w 80. minucie sytuację sam na sam z golkiperem wykorzystał Skrzypek. Wynik meczu na 6:0 ustalił Kudryk pakując piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym.

Piłkarzom z Bobowej pomogła swoim dopingiem zorganizowana grupa miejscowych kibiców (ok. 150 osób). W najbliższej ligowej serii Klub Sportowy Bobowa zagra w gości z Sokołem Staszkówka (sobota, godzina 15). Sokół zajmuje ósme miejsce w lidze mając na koncie 11 pkt, zaś bobowianie są na piątym miejscu (15 pkt).

KS Bobowa – LKS II Uście Gorlickie 7:0

1:0 Krzysztof Flądro 30′, 2:0 Świątański 40′, 3:0 Świątański 46′, 4:0 Świątański 51′, 5:0 Kudryk 70′, 6:0 Skrzypek 80′, 7:0 Kudryk 85′.

Skład KS Bobowa: Bartłomiej Kruczek – Gerlak, Kamil Flądro, Skrzypek, Krzysztof Flądro – Świątański, Marek Magiera, Budzyń, Łaskawski, Kudryk, Podobiński.
Grali również: Gryzło, Dariusz Magiera, Obrzut, Karol Kruczek, Barczyk (w 70. minucie zmienił w bramce Kruczka).