Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 20 kwietnia 2018

Peregrynacja Obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii w parafii Gromnik

07.06.2014 || Autor: Daniel Malski

We wtorek minionego tygodnia (3 czerwca b.r.) o godzinie 17:00 w kościele parafialnym pw. NMP Królowej w Gromniku odbyła się uroczysta Msza Święta związana z powitaniem obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii świętych Jana Pawła i Siostry Faustyny. Przewodniczył jej ksiądz biskup Jan Piotrowski w asyście trzynastu kapłanów.

Eucharystię sprawowali również ks. dr Andrzej Jedynak – proboszcz gromnickiej parafii, ks. Jan Zając- dziekan dekanatu ciężkowickiego oraz ks. Andrzej Jurusik – proboszcz parafii Chojnik, z której to wizerunek Jezusa Miłosiernego przywędrowały do Gromnika.

Czuwanie rozpoczęło się  o godzinie 16.30 i zapoczątkowało uroczystości peregrynacji w Gromniku. W jego trakcie na miejsce przyjazdu samochodu-kaplicy wyszła procesja na czele z biskupem oraz księżmi. Cudowna kopia obrazu wjechała na plac w asyście samochodów strażackich. Po powitaniu wizerunku przez biskupa i proboszcza wszyscy udali się do kościoła na Mszę Świętą, po której zakończeniu wierni mieli możliwość ucałowania relikwii Orędowników Miłosierdzia Bożego, a także adorowania Jezusa Miłosiernego.

Warto podkreślić, iż cały obrzęd powitania transmitowany był przez parafialną telewizję. „Naszą uroczystość oglądało 75 rodzin z kraju i zagranicy”- powiedział na zakończenie ks. dr A. Jedynak, który zachęcał także wiernych do czuwania przy obrazie.