Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szlachetna Paczka pomoże potrzebującym w powiecie gorlickim

Autor: Łukasz Augustyn
Po raz pierwszy na terenie powiatu gorlickiego odbędzie się finał akcji Szlachetna Paczka. Poprowadzi ją Grzegorz Rybczyk, lider rejonu Gorlice i okolice.

Tą wiadomość potwierdził Grzegorz Rybczyk, Lider Rejonu w trakcie spotkania w Urzędzie Miasta w Gorlicach. Wzięli w nim udział przedstawiciele miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, szkół podstawowych i gimnazjalnych. W spotkaniu wziął również udział Mirosław Wędrychowicz, Starosta Gorlicki, który wspólnie z Witoldem Kochanem, Burmistrzem Gorlic objęli patronat honorowy nad akcją w Gorlicach. 

Głównym celem spotkania była prezentacja idei akcji Szlachetna Paczka, sposobu działania oraz roli wolontariusza w całym wydarzeniu. Była to też doskonała okazja do zaprezentowania programu działań na kolejne tygodnie.

W tym roku Szlachetna Paczka obejmie spory obszar bo cały powiat gorlicki. Cały „sztab” będzie mieścił się w biurze Gorlickiej Telewizji Internetowej Gorlice.tv przy ulicy Hallera 2. Na stronie internetowej telewizji pojawi się oddzielny dział poświęcony Szlachetnej Paczce. Tam na bieżąco  będą pojawiać się informacje z poszczególnych jej etapów.

Nie zapominamy również o wolontariuszach. To od nich, ich zaangażowania i liczy zależy, ilu rodzinom pomożemy – mówił w trakcie spotkania Grzegorz Rybczyk, lider rejonu, dodając – planujemy objąć pomocą minimum 15 rodzin.

 

Kim może być wolontariusz i jakie ma obowiązki?

 

Wolontariusze odwiedzają rodziny w potrzebie mieszkające w ich okolicy, przeprowadzają wywiady środowiskowe i sporządzają listy potrzeb. Włączają do projektu tylko te rodziny, które w biedzie żyją nie z własnej winy, nie są roszczeniowe, a pomoc może być dla nich impulsem do zmiany.

Zebrane przez wolontariuszy informacje publikowane są w internetowej bazie na www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńcy mogą przeczytać krótką historię i opis rodziny, przejrzeć listę potrzebnych im rzeczy i samodzielnie wybrać, komu chcą pomóc. Gotowe odpowiadające na potrzeby PACZKI dostarczają do magazynu, skąd wolontariusze zawożą je do konkretnych rodzin.

Razem z PACZKĄ poza pomocą materialną ludzie otrzymują nadzieję, poczucie, że są ważni, zaczynają dostrzegać, że sami mogą coś w swoich życiach zmienić.

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wejść na stronę www.superw.pl odnaleźć rejon Gorlice i okolice na mapie, wpisać swoje dane i czekać na kontakt lidera rejonu.

 

Materiał własny + źródło akcja Szlachetna Paczka 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy