Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyjątkowy święty Mikołaj – wyjątkowi ludzie.

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dużo łez, szczęścia i radości z otrzymanych podarunków – tak wyglądał finał akcji Szlachetna Paczka w Gorlicach.  Po raz pierwszy w to dzieło włączyły się Gorlice.

Nie sposób opisać tego, co działo się w miniony weekend w Gorlicach. Łzy pomieszane ze szczęściem i niedowierzaniem towarzyszyły rodzinom, które otrzymały paczki w ramach akcji Szlachetna Paczka. Przygotowania do samego finału  zaczęły się w piątek wczesnym rankiem.  W finał zaangażowana była również młodzież ze szkoły w Siarach i Szymbarku.  Dzięki ich pomocy udało się zapakować paczki w  świąteczny papier.

Kulminacja finału rozpoczęła się w sobotni poranek, a zakończyła w niedziele późnym wieczorem. Przez ten krótki okres udało się rozwieść wszystkie paczki. Tam, gdzie w domach były dzieci, paczki rozwoził Szlachetny Święty Mikołaj.

W środę późnym popołudniem poznaliśmy pierwsze szacunkowe dane finału Szlachetnej Paczki. W trakcie dwóch dni finału udało się przekazać blisko 140 paczek dla 12 rodzin z terenu powiatu gorlickiego. Ich łączna wartość szacowana jest wstępnie na około 10-12 tysięcy złotych. To główna zasługa darczyńców, którzy pochodzili z całej Polski oraz zagranicy. Najczęściej w paczkach znajdowała się żywność, środki czystości oraz obuwie i ubrania. Nie zabrakło słodkości dla dzieci oraz prezentów pod choinkę. Dzisiaj kilka dni po finale Szlachetnej Paczki w Gorlicach odbieram wiele ciepłych i serdecznych telefonów. Dziękują nam ludzie za pomoc, za ciężką pracę i poświęcenie. Dzięki tym słowom wiemy, że nasza praca nie poszła na marne. Teraz ja podziękuję przede wszystkim darczyńcom oraz moim wolontariuszom. Gorlice mają zgraną grupę – dziękował Grzegorz Rybczyk, lider rejonu akcji Szlachetna Paczka w Gorlicach, dodając – były takie chwile, kiedy gardło ściskało. Widok dzieci, które z radością otwierają paczkę a potem się cieszą z prezentów i dziękują nam to jest miłe i wzruszające.

Rejon Gorlice i okolice został w tym roku wyróżniony w sposób szczególny. Gorlice stały się magazynem zastępczym dla województwa Podkarpackiego. W niedzielny wieczór do miasta nad Ropą trafiły paczki z Małopolski dla Podkarpacia. Dzięki bardzo dobrej organizacji pracy i logistyce udało się je w zaledwie dwie godziny wysłać do sąsiedniego województwa.

W tym roku w Małopolsce powstało kilka nowych rejonów. Wśród nich pojawił się rejon Gorlice i okolice kierowany przez Grzegorza Rybczyka. Muszę przyznać, że po finale, który miał miejsce w ten weekend jestem zadowolona i pełna podziwu dla tego młodego rejonu. 12 rodzin otrzymało pomoc, 20 wolontariuszy wzięło udział w akcji – to wszystko cieszy. Wiem jaki to był wysiłek dla Grzegorza, z którym w ostatnich kilku dniach byłam w ciągłym kontakcie. Rejon Gorlice i okolice zasługuje na 5 z dużym plusem. To za prawidłowe przeprowadzenie finału. Kolejna nie 5 a już 6 to za zorganizowanie magazynu zastępczego dla województwa Podkarpackiego. Mieścił się on w Gorlicach. Jak na pierwszy raz w akcji to był rewelacyjny wyczyn Grzegorza, który bez zarzutu poradził sobie z koordynacją działań zarówno swojego magazynu jak i magazynu zastępczego. Podkreślę raz jeszcze, że to dzięki prawidłowej koordynacji działań w Gorlicach, paczki z darami mogły jeszcze w niedzielny wieczór wyjechać do rodzin na Podkarpacie – powiedziała nie kryjąca radości Katarzyna Dudek, Koordynator Regionalny Małopolski akcji Szlachetna Paczka

źródło: Grzegorz Rybyczk/Gorlice.tv
 


 
 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy