Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Radosne spotkanie opłatkowe

Autor: Joanna Róż
Podczas wczorajszego wieczoru, w Zajeździe Ostoja rozbrzmiały kolędy, połamał się opłatek, a z serc popłynęły najszczersze życzenia. Wszystko za sprawa zorganizowanego spotkania opłatkowo-kolędowego.
Radosne spotkanie opłatkowe

Uczestniczyli w nim członkowie Rady Parafialno-Ekonomicznej, Caritasu, chóru parafialnego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, szafarzy Eucharystii, Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, siostry zakonne oraz kapłani.  Licznie zgromadzonych powitał ksiądz proboszcz Marian Jedynak wraz ks. Tomasz Gołąbkiem i ks. Bogdanem Florkiem.  Następnie odmówiono modlitw i odczytaniu ewangelii, wszyscy nawzajem składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. W chwili w której zakończono spożywać uroczysta kolację członkowie chóru parafialnego zabrali głos i rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Parafialne spotkanie opłatkowe jest już pewną kilkuletnią tradycją – mówi ks. Marian Jedynak, proboszcz parafii w Bobowej. Chcemy spotkać się w tym wspólnym gronie, by cieszyć się radością z Bożego Narodzenia, z faktu przyjścia Jezusa pośród nas.  Jest to spotkanie, w którym uczestniczą wszystkie aktywne w życiu parafii grupy. Po raz pierwszy jest z nami także Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Taki wspólny wieczór jednoczy na nie tylko w wierze i radości. ale również przy stole, wspólnym śpiewie na cześć Pana.  Radość płynąca z narodzenia Jezusa powinna trwać nie tylko tydzień czy dwa, ale cały rok.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy