Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Zakochani są wśród nas…”

Autor: Joanna Róż
Od początku lutego media nieustannie przypominały nam o tym wyjątkowym dniu ,a wystawy sklepowe zostały niemal zalane kolorem czerwonym. Wszystko za sprawą Dnia Świętego Walentego, które to dziś obchodzimy.

Walentynki– święto zakochanych przypadające na dzień 14 lutego jest głęboko osadzane w popkulturze europejskiej, obchodzone od średniowiecza przywędrowało do nas  z Francji w latach 90 XX wieku. Nazwa tego święta pochodzi od św. Walentego , którego wspomnienie obchodzimy dziś w liturgii Kościoła Katolickiego. Św. Walenty został ogłoszony patronem zakochanych w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI.  Wiele miast w Europie przyznaje się do posiadania relikwii św. Walentego, w tym Lublin, Kraków i Chełmno. Wszędzie tam 14 lutego organizowane są obchody ku czci patrona zakochanych. W bazylice św. Floriana w Krakowie gościem wieczoru, na który zaproszeni są nie tylko zakochani, ale także wszyscy szukający prawdziwej miłości, jest sam św. Walenty, jako że jego relikwie znajdują się w świątyni.

Dzisiejszy dzień na całym świecie obchodzony jest na wiele sposobów w Austrii w dniu Sankt Valentin odbywają się uliczne pochody, w Anglii zakochani ofiarują sobie kartonowe serca ozdobione postaciami Romea i Julii. We Francji zamiast kartek jest zwyczaj wysyłania bukietów kwiatów z zaproszeniem na koncert lub do teatru. We Włoszech upowszechnił się zwyczaj kupowania ukochanej osobie odzieży w czerwonym kolorze. Nieco inaczej Walentynki wyglądają w Japonii. Tam panie obdarowują mężczyzn czekoladkami. Jednak najbardziej uroczyście obchodzi się ten dzień w ojczyźnie św. Walentego. Co roku w niedzielę najbliższą 14 lutego w katedrze w Terni odbywa się Święto Zaręczyn.

Za zasłoną wszystkich życzeń i upominków kryje się potrzeba miłości. Człowiek chce kochać i być kochanym- stwierdzenie to jest aktualne dzisiaj, jak i 1000 lat temu. Potrzeba miłości jest ogromnie ważne w życiu każdego z nas. Dzień Zakochanych ma nam przypominać o tym co jest w życiu najważniejsze. Taki Dzień jak Walentynki daje nam szanse zastanowienie się  nad miłością i nad tym ze w plastikowym, czerwonym serduszku można dostrzec coś więcej niż tylkomaterialny przedmiot.

Drodzy zakochani jeśli planujecie romantyczny wieczór we dwoje polecamy Wam seans filmowy, nawet we własnym domowym zaciszu a w szczególności takie filmy : „Titanic” i „Dirty danceing”.

Z okazji Walentynek wszystkim zakochanym i tym ,którzy szukają swojej miłości Portal Bobowa24 życzy samych pięknych chwil, wspólnych sukcesów i wiecznej miłości.

Fot. wp.pl

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy