Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Eko – Bobowa

Autor: Sabina Janus
Uczniowie klas podstawowych i gimnazjów z całej Polski wyruszyli dzisiaj na misję sprzątania świata. W akcji tej wzięli udział również wychowankowie szkół gminy Bobowa.

Wszyscy jesteśmy zdania, że takie przedświąteczne porządki przydadzą się naszej okolicy, aby wyglądała estetyczniej i bardziej zachęcająco dla przyjezdnych. O godzinie 11.30 uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej podzieleni na grupy, udali się do przyporządkowanych im ulic i terenów pod opieką swych wychowawców. Na tą okazję wszyscy przynieśli ze sobą rękawiczki jednorazowe, natomiast o worki na śmieci zatroszczyła się gmina. Jak poinformował nas dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej – Adam Urbanek, co roku uczniowie podczas akcji pozostawiają około 80 pełnych worków śmieci, co ukazuje brak naszej wyobraźni i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dodatkowo bobowska szkoła prowadzi zbiórkę plastikowych butelek, aby nie palono ich w domach oraz baterii i zakrętek, by uzmysłowić młodzieży, że zebrany surowiec można poddać recyklingowi. Do kompletu brakuje tylko pojemników na przeterminowane leki w aptekach, bo wyrzucając je do kosza zatruwamy ziemię trującymi substancjami dodawanymi do różnego rodzaju lekarstw. Organizatorem i koordynatorem dzisiejszej akcji sprzątania świata była Dyrekcja Szkoły na czele z panią Teresą Pres, która przewodniczy wszystkim kampaniom ekologicznym w szkole.

Z pomysłem wiosennych porządków wyszła Fundacja Nasza Ziemia, troszcząca się nie tylko o czystość naszej planety, ale także o kreowanie już w świadomości najmłodszych zdrowego podejścia do kwestii dbania o środowisko naturalne. Tym razem to dorośli powinni brać przykład z uczniów, którzy dzisiaj nierzadko i za nich sprzątali okolice naszej gminy. Zwracamy się z gorącą prośbą, szanujmy zieleń, bo niestety jest jej coraz mniej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy