+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Stróżnej (TV)

28.03.2012 Autor: Paulina Kalamaszek
Wczoraj w południe w Szkole Podstawowej w Stróżnej odbyła się 35 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM", będąca eliminacjami gminnymi.


Na konkurs  przybyło dwadzieścioro uczniów ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z gminy Bobowa. Głównymi organizatorami, a zarazem gospodarzami byli: prezes Zarządu Gminnego OSP RP – Tomasz Tarasek oraz dyrektor szkoły w Stróżnej – Andrzej Płaziński. Konkursowe jury składało się z przedstawiciela Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach – starszego kapitana Andrzeja Czeluśniak,  Tomasza Tarasek,  Stanisława Siedlarza oraz Zbigniewa Ligęzy.

Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli bowiem wykazać się dość sporą wiedzą pożarniczą, rozwiązując szczegółowy test pisemny, na podstawie którego byli oceniani. W czasie kiedy komisja dokonywała oceny testów, uczestnicy mogli zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez wykwalifikowanych i doświadczonych ratowników medycznych.

Jury konkursu wyłoniło po 2 osoby z każdej grupy wiekowej, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Z  uczestników będących uczniami szkoły podstawowej do etapu powiatowego przeszli Weronika Janik – SP Wilczyska i Tymoteusz Semla – SP Sędziszowa, natomiast z grupy gimnazjalistów zakwalifikowały się: Karolina Padoł z Brzanej i Prus Justyna z Siedlisk.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta oraz Bank Spółdzielczy w Bobowej, wręczone przez panią sekretarz UM Zdzisławę Iwaniec.
Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne brawa, a szczęśliwcom którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego pozostaje życzyć tylko miejsc na podium w województwie.

Niebawem relacja wideo z konkursu, zapraszamy.

fot. Joanna Róż

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)