Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

oŚwiatowy mecz czyli Turniej Tenisa Stołowego

Autor: Sabina Janus
W środowy wieczór na Sali Sportowej w Wilczyskach – gmina Bobowa, odbył się jednodniowy turniej tenisa stołowego dla nauczycieli i pracowników oświaty powiatu gorlickiego.

Organizatorami wydarzenia byli:  Zespół Szkolno – Przedszkolny, UKS „Sęp” w Wilczyskach oraz koordynator ds. sportu Gminy Biecz – Jan Grygorowicz. Podczas turnieju był również obecny burmistrz miasta Bobowa, Wacław Ligęza.

Paletkę w dłoni dzierżyło 12 zawodników. Walka była zacięta, szczególnie w ostatnim secie, w którym bitwa o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy nauczycielem – Janem Skowronem i jego byłym uczniem i także obecnym pedagogiem – Zbigniewem Ligęzą. Jak pokazały niebawem wyniki, uczeń przerósł mistrza i choć nie było łatwo zgarnął puchar zwycięzcy pojedynku, a zarazem całego meczu. Gratulujemy! Wszyscy reprezentanci oświaty opuścili salę gimnastyczną zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały pucharami, medalami oraz dyplomami:

miejsce I – Zbigniew Ligęza
miejsce II – Jan Skowron
miejsce III – Mariusz Fyda

Mecz miał na celu rozpowszechnienie tenisa stołowego w naszej gminie oraz całym powiecie gorlickim a także połączenie propozycji aktywnego spędzania czasu ze współpracą i współzawodnictwem. Bo jak wiadomo zdrowa rywalizacja to podstawa sukcesu, co właśnie starali się nam udowodnić uczestnicy turnieju.

 

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy