Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podsumowanie egzaminów gimnazjalnych

Autor: Paulina Kalamaszek
Dzisiaj trzecioklasiści przystąpili już do ostatniego egzaminu dającego przepustkę do szkoły średniej.  Tematem ostatniego egzaminu był język obcy. Większość osób w Bobowej wybrała język angielski. Egzamin składał się  z dwóch części: podstawowej i rozszerzonej.Obie części trwały po 60 min, między nimi była 45 minutowa przerwa.

Podstawa była stosunkowo łatwa, natomiast rozszerzony był jak sama nazwa mówi troszkę trudniejszy, ale  też nie sprawił większych problemów- mówi Damian Nowak z bobowskiego gimnazjum.

Zgodnie z reformą szkolnictwa tegoroczne egzaminy odbyły się w zmienionej formie.  Część humanistyczna została podzielona na dwie części: historia + WOS oraz  j.polski; część matematyczno- przyrodnicza została rozdzielona na matematykę oraz przedmioty z części przyrodniczej; natomiast część językowa była podzielona na  poziom podstawowy  i  rozszerzony.

Z opinii uczniów wiemy ,że  nowa forma  nie okazała się  taka straszna jakby się mogło wydawać. W większym stopniu mogła sprawdzić wiedzę uczniów i ich postępy.Wyniki tegorocznych testów będą podawane nie tak jak w poprzednich latach punktowo lecz procentowo.

Druga szansa na podejście do  egzaminów dla osób, które nie mogły przystąpić w pierwszym terminie została wyznaczona  na dni  4-6 czerwca br. Ogłoszenie wyników z egzaminów odbędzie się 22 czerwca 2012.

Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie zadowolony ze swoich wyników i dostanie się do wymarzonej szkoły!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy