+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Easy or difficult? – o maturze z języka angielskiego

Autor: Paulina Kalamaszek
Dzisiaj maturzyści przystąpili do egzaminów z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Test rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 120 minut.

 

Uczniowie oceniają maturę jako przeciętną. Dla niektórych była prosta, a innym sprawiła trochę kłopotu.  Na teście pojawiły się zadania sprawdzające rozumienie czytanego tekstu oraz rozumienie ze słuchu. Ponadto uczniowie mieli napisać krótką notatkę o odwołaniu meczu oraz list do byłego nauczyciela z Anglii wraz z zaproszeniem na spotkanie, z którym to właśnie były problemy. Uczniowie zastanawiali się czy ma być on napisany formalnie czy też nie.

„Dzisiejsza matura z angielskiego na poziomie podstawowym była stosunkowo prosta. Nie miałem większego problemu ze zrozumieniem tekstu. W części słuchanej były pewne problemy dotyczące odtworzenia płyty z nagraniem, którego mieliśmy wysłuchać i na podstawie którego mieliśmy udzielić odpowiedzi. Do napisania mieliśmy list nieformalny z informacja oraz list formalny z zaproszeniem. Jestem zadowolony z tego co napisałem.” –Darek Król ZSZ Bobowa

„Według mnie matura z języka była stosunkowo trudna, kilka odpowiedzi było do siebie podobnych więc ciężko było wybrać. Miałem problem z rozszyfrowaniem listu, czy jest to formalny czy nie, dlatego dla bezpieczeństwa pisałem jak formalny. Natomiast wiadomość była dosyć prosta. Trzeba być pozytywnie nastawionym, z resztą teraz już nic nie zmienię. Moim zdaniem zdałem.”- Mateusz Dulęba ZSO Bobowa

O godz. 14:00 zaczął się egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.  Trwał on 190 minut. Zdeklarowało się na niego 79 tys. uczniów z całej Polski. Język angielski jest od lat najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. Świadczy to o tym, że młodzież chce się uczyć tego języka  oraz ,że jest on bardzo przydatny w życiu.

fot. Dorota Smaluch; Joanna Róż

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy