Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Motorowe zwycięstwo bobowianina w Rzeszowie

Autor: Łukasz Augustyn
Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych to impreza która co roku przyciąga tłumy ludzi którzy lubią i kochają stare zabytkowe pojazdy. Wśród nich był nasz człowiek - Józef Gucwa, zapalony kolekcjoner i miłośnik starych motocykli.

Tego typu zloty odbywają się w całej Polsce i mają na celu wyłonienie Mistrza Polski w danej kategorii – mówi Józef Gucwa. W tym roku było to już trzynasta edycja.

W sobotni wieczór  właściciele zabytkowych samochodów i motocykli wzięli udział w Konkursie Elegancji który zainaugurował rzeszowską “Noc Muzeów”. Rywalizacja odbyła się na starym mieście w Rzeszowie. Uczestniczyło w niej prawie pięćdziesięciu zawodników. W obecności tłumów rzeszowian i przyjezdnych, przebrani w oryginalne stroje kolekcjonerzy przejeżdżali przez bramę w rejonie ratusza, a następnie opowiadali o swoich pojazdach.

Udział bobowianina okazał się prawdziwą wisienką na torcie podczas weekendowego rajdu. Pan Józef dzięki swojemu motocyklowi NSU OSL 351 z 1938 roku zajął  PIERWSZE miejsce podczas konkursu na rzeszowskim rynku. Jurorzy docenili nie tylko piękno maszyny, ale także oryginalny strój kominiarza z tamtej epoki.

W niedziele natomiast odbył się drugi konkurs elegancji,  tym razem przed Pałacem Lubomirskich w Boguchwale. Józef Gucwa zajął w nim ostatecznie IV pozycje w eliminacjach.

fot. regiomoto.pl / B. Gubernat

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy