Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Obchody 3-ego maja w Bobowej (TV)

05.05.2012 Autor: Sabina Janus
3-ego maja o godzinie 13.30 pod budynkiem Remizy w Bobowej rozpoczęły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji RP, połączone z jubileuszem 120-lecia bobowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na zaproszenie burmistrza – Wacława Ligęzy i Przewodniczącego Rady Miejskiej – Stanisława Siedlarza odpowiedzieli między innymi: Paweł Śliwa, Stanisław Kogut, Włodzimierz Mucha, Zbigniew Szurek i Krzysztof Kosiba.

Zebrane poczty sztandarowe z orkiestrą i strażakami przeszły ulicami Bobowej pod Kościół Parafialny, aby uczestniczyć w koncelebrowanej Mszy Św., której przewodniczył proboszcz Marian Jedynak. Homilia wygłoszona przez ks. Tomasza Gołąbka nawiązywała w początkowych słowach do odwagi i męstwa św. Florian. Podkreślone zostały także zasługi strażaków za nieocenioną służbę dla społeczeństwa i Kościoła.Po nabożeństwie nastąpiło oficjalne złożenie kwiatów pod figurką patrona strażaków na bobowskim rynku.

Kolejnym punktem programu była uroczysta Sesja Rady Miejskiej w sali widowiskowej „Koronka”, na której wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Posiedzenie uświetnił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koronka”, wystawiający spektakl pt. „Targ na dziywki”. Po oficjalnej części gminnych obchodów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do nowo wybudowanego budynku „Ostoja”.


video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)