Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Tata Mama i Ja – Festyn w Jankowej

Autor: Łukasz Augustyn
17 czerwca w niedzielne południe na stadionie  sportowym w Jankowej odbył się Festyn rodzinny pt. „Tata Mama i Ja” zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Jankowej.

Głównym celem festynu było świętowanie 3 najwspanialszych świąt czyli dnia matki, dnia ojca i dnia dziecka. W Programie znalazły się m.in. piosenki i występy artystyczne w wykonaniu dzieci z SP, zespół Koronka z spektaklem „Targ na Dziywki”, konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa z losowaniem nagrody głównej oraz zespoły muzyczne „Astron” i „MAX”.
Wieczorną zabawę taneczną uświetnił natomiast zespół „Skrzypki”. Kierownikiem i pomysłodawcą festynu była Pani Dyrektor Alicja Rodak. Prowadzącymi festyn byli zawodowi drużbowie weselni Marcin Wąs i Dawid Święs.

– Festyn rodzinny Tata Mama i Ja zorganizowaliśmy w celu zintegrowania całych rodzin z naszej miejscowości i nie tylko – mówi Alicja RODAK, dyrektor szkoły w Jankowej. Pomysł zrodził się 7 – 8 lat temu i ma swoje coroczne edycje. Pierwszy taki festyn był piknikiem, w kolejnych latach zwiększająca się popularność wśród mieszkańców Jankowej jak również okolic spowodowała przybranie formy festynu. W realizacji przedsięwzięcia wzięła udział cała społeczność : nauczyciele, uczniowie, rodzice, rada sołecka, straż pożarna. Właściwie wszyscy którzy mają jakąś styczność ze szkołą. Bardzo miło mi powiedzieć ze kolejny raz udowodnili że sprawy szkoły nie sa im obce i możemy liczyć na ich pomoc. Środki z festynu zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły w sprzęt dydaktyczny – dopowiada pani dyrektor.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy