Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa w Małopolskiej Organizacji Turystycznej?

Autor: Sabina Janus
Na XXIII Sesji Rady Miejskiej poruszony został temat współpracy gminy Bobowa z Małopolską Organizacją Turystyczną. Instytucja ta prężnie działa w zakresie turystyki i promocji podległych jej gmin.

 

Propozycję wstąpienia do Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza otrzymał od prezesa Leszka Zegzdy. Pozytywne rozpatrzenie prośby byłego wicemarszałka województwa małopolskiego przyniosło by wiele korzyści dla Bobowej i okolic. Organizacja objęła by wsparciem m. in. promocję instytucji, wydarzeń kulturalnych i turystycznych oraz zabytków na terenie gminy Bobowa.  Jednym z ważniejszych projektów dotowanych przez MOT jest propagowanie Szlaku Architektury Drewnianej, do którego należy Kościół pw. Stanisława Biskupa w Wilczyskach. Bez wątpienia z dobrodziejstw organizacji skorzystała by także bobowska świątynia Świętej Zofii oraz pozostałe zabytki na terenie gminy. Podległe pod organizację samorządy otrzymują wsparcie  od strategicznego partnera, którym jest województwo małopolskie, a także ze szwajcarskiego mechanizmu finansowego.

– Podjęcie współpracy z Małopolską Organizacją przyniosło by naszej gminie zapewne wiele korzyści. Oprócz promocji gminy, imprez kulturalnych i zabytków w Polsce i na świecie, instytucja ta ściągnęła by do Bobowej wielu turystów, co z kolei przyniosło by niemałe zyski naszym przedsiębiorcom i handlowcom. A samo miasto było by bardziej rozpoznawalne – mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza.

Zgodnie z wykazem składek członkowskich MOT-u gmina do 10 tys. mieszkańców ponosiła by koszt wstąpienia do organizacji w wysokości 1210 zł. Projekt uchwały oraz głosowanie w sprawie przystąpienia do Małopolskiej Organizacji Turystycznej zostanie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

fot. redakcja bobowa24.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy