Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w Bobowej

Autor: Sabina Janus
Od kilku tygodni na terenie miasta Bobowa prowadzona jest ewidencja gruntów i budynków. Zarządzenie sporządzenia modernizacji danych dotyczących zabudowań na tym terenie zostało wydane przez Starostę Gorlickiego – Mirosława Wędrychowicza.

Prace wykonane zostaną do 15 grudnia 2012 r. Modernizacja ewidencji gruntów i budynków pozwoli m.in. na cyfrowe uporządkowanie danych i szybkie ich wyszukiwanie przy wykorzystaniu informatycznego systemu komputerowego. Pomiary będą dokonywane trzykrotnie – pomiar długości ścian zabudowań, nakreślenie kątów oraz dokładne wytyczenie granic działek i posesji. Prace te prowadzone są także z korzyścią dla mieszkańców, którzy bez ponoszenia kosztów będą mogli korzystać z aktualizacji użytków gruntowych oraz w szybki sposób pozyskiwać dane dotyczące ich nieruchomości. Dodatkowo przeprowadzone będzie ustalenie granic nieruchomości z zamarkowaniem rurami żelaznymi punktów granicznych. Korzyści popłyną również dla gminy miasta Bobowa. Sporządzona zostanie cyfrowa mapa ewidencyjna oraz potencjalne zwiększenie wpływów do budżetu Gminy w związku z aktualizacją użytków gruntowych dla nieruchomości zabudowanych. Pracami nad ewidencją zajmuje się Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno – Projektowych „Geomiar” z Jarosławia. Całość kosztów związanych z modernizacją sfinansowana zostanie z budżetu przekazanego na ten cel przez Wojewodę Małopolskiego Starostwu w Gorlicach.

 

A nam pozostaje się tylko cieszyć, gdyż panowie geodeci przekazali nam dla mieszkańców Bobowej bardzo miłe informacje. Mianowicie po raz pierwszy dokonując ewidencji spotkali się z tak pozytywnym odzewem ze strony lokatorów i gospodarzy na terenie całej jednostki ewidencyjnej. Szklanka zimnej wody czy soku podczas upalnych dni, w których przyszło im pracować, czy kawa dla wzmocnienia, jak widać dała pozytywną opinią. Mamy nadzieję, że do końca prowadzonych przez nich prac wszyscy będziemy równie serdeczni i gościnni!

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy