Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Będzie bezpieczniej w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
W czerwcu tego roku Gmina Bobowa ogłosiła przetarg na budowę chodnika dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 na trasie Tarnów – Moszczenica.  Dzisiaj nie tylko znamy już wykonawcę ale  widoczne są już pierwsze prace które zakończyć się mają do 30 września b.r.

W przetargu wzięli udział:  Zakład Remontowo-Budowlany Łukasz Rejkowicz z Gromnika, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Nowego Sącza oraz Gorlicki Godrom.  Głównym kryterium wyboru oferty była najniższa cena. Szacowana wartość inwestycji wynosi 368 216,62 zł, jednak Zakład Remontowo-Budowlany z Gromnika oferuje tą usługę za jedyne 227529,19 zł i to on wygrał przetarg.  Koszty projektu po połowie pokrywane są przez Gminę oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach inicjatyw samorządowych.

– Od kilku lat kontynuujemy inicjatywę związaną z budową chodników przy drogach wojewódzkich nr 977 jak i nr 981. W roku 2006 został wykonany znaczący odcinek wraz z oświetleniem w centrum Siedlisk, a w tej chwili od granicy gminy (z miejscowością Biesna) do Ośrodka Zdrowia w Siedliskach jest budowany nowy ponad 400-tu metrowy odcinek. Jest to ważny trakt pieszy dla zmierzających zarówno w kierunku szkoły, kościoła, Domu Kultury jak i właśnie Ośrodka Zdrowia. Jest on często używany, więc bezpieczeństwo musi być zapewnione – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.

Oprócz budowy chodnika zadanie obejmuje wykonanie m.in.:  przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, przebudowę przepustów pod zjazdami, wykonanie konstrukcji nawierzchni zjazdów, montaż studzienek rewizyjnych kanalizacji deszczowej, separatorów, osadników, studzienek wodościekowych wraz z przykanalikami, ułożenie krawężników drogowych, profilowanie skarp rowu oraz ułożenie elementów ubezpieczenia dna i skarp rowu.

Przygotowywany jest również projekt na budowę chodnika od Zespołu Szkół w Siedliskach aż do granicy ze Zborowicami. – W miarę możliwości finansowych Gmina będzie prowadzić budowę tych chodników – informuje burmistrz.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy