Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa podbija Kraków!

Autor: Anna Janus
Po raz 36 na krakowskim rynku odbyła się Cepeliada. Na uroczystości prezentowany był Powiat Gorlicki, nie zabrakło tam również Bobowej.

 

Całość rozpoczęła się o 12:30 przemarszem korowodu wokół rynku krakowskiego, który prowadziła orkiestra z Dominikowic. „W pierwszym dniu rozpoczął swoją promocję Powiat Gorlicki. Na krakowskim rynku były oczywiście władze powiatu ze starostą na czele, władze Krakowa wraz z prezydentem miasta oraz władze fundacji „Cepelia”. –  mówi Bogdan Krok.

Nasz powiat chciał pokazać swoje największe atuty.  W porównaniu z ubiegłym rokiem wachlarz atrakcji znacznie się poszerzył. Tradycyjnie promowaliśmy Ziemię Gorlicką wykonując ginące rzemieślnicze zawody. Miejscowe koronczarki prezentowały swoje rękodzieła  i z powodzeniem zdobyły uznanie uczestników Cepeliady. Nasze utalentowane panie i ich koronki są już słynne na całym świecie, ale nie tylko z nich słynie nasza miejscowość. Na uroczystości nie zabrakło i Bractwa rycerskiego 46 Chorągwi Zygmunta Grafity z Bobowej, którzy swoimi popisami dali świetne widowisko. W skład grupy wchodzili: Kazimierz Kowalski, Jacek Szczerba. Józef Zięba, Józef Gucwa, Bogdan Krok, Rafał Nalepka, Stanisław Lubas, Władysław Gniadek, Barbara Kowalska i Małgorzata Gucwa.

„Bardzo dużym powodzeniem cieszyło się nasze stoisko. Co jakiś czas robiliśmy przemarsze i prezentowaliśmy miecze, ale oprócz tego każdy z nami mógł sobie zrobić zdjęcie w części zbroi oraz z bronią w ręce. Było to zainteresowaniem szczególnie dzieci i młodzieży, choć starsi tez chętnie robili sobie takie zdjęcia. Było bardzo sympatycznie. Okrzyki i brawa.” – z radością mówi Pan Bogdan.

O 21 nastąpiło zakończenie Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy