Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mężczyzna utonął w Białej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Około godziny 20 do dyżurnego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach dotarło zgłoszenie o zdarzeniu na brzegu rzeki w Bobowej. Po długich poszukiwaniach wyłowiono z Białej ciało 32 - letniego mieszkańca Brzany.

– O godzinie 20.01 otrzymano zgłoszenie, że coś dzieje się na brzegu rzeki – mówi kapitan Mirosław Bogusz. Kobieta, która dzwoniła mówiła bardzo chaotycznie. Do akcji rozdysponowane zostały natychmiastowo Ochotnicze Straże Pożarne. Kiedy pojawiła się przesłanka, że być może ktoś pozostał pod wodą wezwano płetwonurków z JRG 2 Tarnów.”

Wg relacji świadków mężczyzna skoczył do wody. Pomimo prób ratunku podjętych przez przypadkowe osoby, poszukiwany utonął. Zwłoki wyłowiono ok. godziny 22.50.

– Warunki były ciężkie – komentuje zdarzenie kierownik prac podwodnych Maciej Basierak JRG 2 Tarnów, ze względu na słabą przejrzystość wody w tym spiętrzeniu rzeki. Nurek po 40 minutach poszukiwań natrafił na ciało. Znajdowało się ono 5 metrów od brzegu na głębokości 2,5 metra. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy. 

W akcji brały udział  jednostki OSP  funkcjonujące na terenie Gminy Bobowa, a także  JRG Gorlice i Tarnów.

fot. Dawid Róż / Damian Nowak / M. Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy