Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Motocykliści charytatywnie

Autor: Sabina Janus
29 lipca na Falkowej odbył się IX już zjazd motocyklistów z całego regionu. Święcenie jednośladów połączone było z Charytatywnym Piknikiem Motocyklowym, w którym udział wzięli także kierowcy z Bobowej.

O godzinie 11.00 plac przy kaplicy św. Antoniego na Falkowej wypełnił się po brzegi miłośnikami motorów. Zebrali się tam po to, aby uczestniczyć w przygotowanej dla nich w święto patrona kierowców Mszy Świętej, której przewodził ks. Ryszard Kudroń. W słowach homilii kapłan przypomniał wszystkim historię św. Krzysztofa oraz wspomniał o wzajemnym szanowaniu się uczestników ruchu i daleko idącej odpowiedzialności na drodze. Kierowcy jednośladów zebrali się nie tylko po to, aby poświęcić swoje pojazdy, ale wspomóc również Fundację „W trosce o życie”.
Po Mszy Świętej motocykliści w eskortowanym konwoju przemieścili się na nowosądecki rynek, a następnie na plac Jarmarku Pogórzańskiego przy ulicy Bieckiej w Gorlicach, gdzie odbyła się impreza plenerowa.

W dalszej części atrakcji podziwiać można było specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy motocyklowe z udziałem Przemka Kaczmarczyka – mistrza Polski w moto trialu. Nie zabrakło także dobrej muzyki. Zaprezentowały się m. in. zespoły Doors to Heaven oraz The Billy Goats. O godzinie 19.00 nastąpiła licytacja kursu prawa jazdy kat. A.

Ponadto podczas pikniku skorzystać można było z bezpłatnych badań poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu oraz bezpłatnych porad prawnych. Zainteresowaniem cieszyły się także stoiska gastronomiczne, eurobungee, kolejka na szynach, elektryczne deskorolki, trampoliny, rodeo, ścianka wspinaczkowa. A dla dzieci przygotowano specjalnie dmuchany zamek i zjeżdżalnię.

Fot. Joanna Róż

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy