Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ojciec Jan Góra zaprasza na Jamną!

Autor: Sabina Janus
W dniach 14, 15 sierpnia 2012 r. Jamna obchodzić będzie Jubileusz XX – lecia posługi duszpasterskiej dominikanów w Kościele pw. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei oraz Domu Świętego Jacka. Jak co roku odbędzie się tam także odpust z okazji święta Matki Bożej Zielnej.

Uroczystości związane z tą historyczną dla Jamnej chwilą będą trwały dwa dni.

14 sierpnia (wtorek) obchody rozpoczną się w godzinę Śmierci Pańskiej o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie zapraszamy na Misterium – Radosny Pogrzeb Matki Boskiej. 0 19.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, a już godzinę później zapowiadany Jubileuszowy Koncert, którego gościem specjalnym będzie Stanisław Soyka. Zaprezentują się także Siewcy Lednicy, Soliści Opery Poznańskiej, Monika Florek z kapelą Piyrogi Łomnicońskie, Jan Budziaszek, Janusz Saługa, Kazek Urbaś oraz Przyjaciele Jamnej. W ten dzień swą obecnością zaszczyci także Jamną biskup tarnowski Andrzej Jeż.

15 sierpnia natomiast, w dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny świętowanie rozpocznie się w bardziej patriotycznym tonie. O godzinie 10.00 odśpiewany zostanie hymn państwowy. Następnie wierni będą się modlić za poległych żołnierzy, a przy ich grobach zostaną złożone kwiaty. Wystąpi także Starosta Tarnowski – Mieczysław Kras. Tradycyjnie już o godzinie 11.00 odbędzie się Msza Święta odpustowa, ofiarowana również w intencji poległych żołnierzy. Od 12. 30 rozpocznie się część mniej oficjalna, a mianowicie zabawa integracyjna, jarmark i piknik jamieński. Ponadto organizowany będzie kiermasz książki i obejrzeć będzie można pokaz lotniczy. Nikt nie będzie chodził głodny, gdyż specjalnie na tą okazję szykowana jest grochówka jamneńska. Obchody zakończone zostaną  jak i w dzień poprzedni Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00

„Jamna to nasz dom. Zapraszamy Was do naszego domu, otwieramy przed Wami nasze drzwi. Jamna to dom wiary i nadziei. Zapraszamy na wspólny czas spędzony z Bogiem” – o. Jan W. Góra OP

Atrakcji nie zabraknie. Oprócz wspólnie spędzonego czasu, poprzez śpiew  i modlitwę, każdy z nas będzie mógł podziękować Matce Boskiej za otrzymane łaski i poprosić o wstawiennictwo u Boga.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy