Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Powstaną kolejne kilometry wodociągów i kanalizacji

06.08.2012 || Kategorie: Bobowa, Inwestycje || Autor: Sabina Janus

Jedną z ważniejszych inwestycji zaplanowanych jeszcze na ten rok w gminie Bobowa jest rozbudowanie sieci wodociągów i kanalizacji. Prace będą prowadzone na kilku odcinkach.


Pierwszy etap obejmuje fragment między Bobową a Jankową.  – Głównie chodzi o to, żeby zasilić i odciążyć wodociąg Jankowski, który powstał na bazie studni wierconych – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Rzeczywistość okazała się bardzo trudna i w zimie brakło wody. Musieliśmy ją dowozić wozami strażackimi . Projekt wodociągu będzie wykonany łącznie z kanalizacją.

Drugi odcinek to okolice granic Bobowej, Wilczysk i Stróżnej przy drodze powiatowej w kierunku Stróżnej. Dotyczy on kilkadziesiąt budynków, gdzie problemy z brakiem wody są naprawdę poważne.

Trzecim i ostatnim etapem będzie przeprowadzenie rur wodociągowych wraz z kanalizacją do Siedlisk, przy drodze wojewódzkiej nr 977, powyżej Kościoła.

„W wytypowanych miejscach brak wody jest szczególnie dokuczliwy. Znajdujące się tam źródła są trudne do uzdatnienia, gdyż zawartość manganu i żelaza znacznie przekracza normy dlatego woda będzie dostarczana z Bobowej. Wykonanie nowych fragmentów wodociągu jest możliwe przy pracach związanych z kanalizacją, gdyż nie ma dofinansowania do elementów wodociągowych, jeśli nie robi się kanalizacji.” – dopowiada burmistrz.

Projekt wykonany ma zostać najpóźniej w ciągu dwóch lat. Partnerem inwestycji jest wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.