Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uważaj na fałszywki !

Autor: Joanna Liszka
W ciągu ostatnich tygodni mieszkańcy Zborowic i okolic mogli być niemile zaskoczeni, po tym jak na ich terenie wprowadzone zostały w obieg podrobione banknoty. Jedna ze zborowickich firm, do której również trafiły fałszywe pieniądze poinformowała o tym fakcie policje.Wśród 10 sprawców są mieszkańcy Staszkówki, Zborowic i Gliwic.


Policjanci z Ciężkowic wraz z kolegami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z KMP w Tarnowie zatrzymali 10 osób w wieku 14-19 lat odpowiedzialnych za podrabianie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów. Ośmiu z nich mieszka w Staszkówce, pozostała dwójka w Zborowicach i Gliwiach. Nastolatkom grozi kara pozbawienia wolności do 25 lat. Policja szacuje iż mężczyźni wydrukowali i rozprowadzili 165 banknotów – 15 sztuk o nominale 50 zł, oraz 150 sztuk o nominale 20 zł. Jak na razie policji udało się zabezpieczyć  9 banknotów 50-złotowych i 15 banknotów 20 złotowych. Pieniądze drukowane były od 19 do 26 lipca 2012 roku. Tarnowski sąd osobom pełnoletnim zakazał wyjazdu z kraju oraz zastosował nadzór policyjny. Osoby nieletnie zasiądą na ławie przed sądem rodzinnym w Tarnowie.

Podrobione pieniądze cały czas są w obiegu, dlatego prosimy o ostrożność i sprawdzanie banknotów. Banknoty mogły być rozprowadzone w Zborowicach, Ciężkowicach, Staszkówce, Moszczenicy, Gliwicach i Gorlicach. Gdy ktoś będzie miał do czynienia z tymi pieniędzmi, proszony jest o niezwłoczny kontakt z policją – numer 997. – ostrzega i informuje Dawid Wojtaszek z KMP Tarnów.

Mieszkańcy całej Gminy Bobowa również powinni mieć się na baczności, gdyż fałszywki mogą pojawić się również na naszym terenie!

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy