+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zaczarowana Bobowa

Autor: Anna Janus

Wczoraj o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej „Koronka” odbył się występ znanego iluzjonisty Wiesława Jaśkowskiego, któremu towarzyszyła córka Klaudia. Pokaz sfinansowany był przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sztuczki, które zaprezentowane zostały przez iluzjonistę podobały się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Potrafi dotrzeć do dzieci. Jest bardzo miły i naprawdę świetny w tym co robi. – mówiła jedna z pań.

Ponadto wszyscy widzowie nagrodzili go gromkimi brawami.

Polska publiczność bardzo lubi przychodzić na pokazy, patrzeć, podziwiać i oglądać artystów iluzji. Przekonałem się o tym sam, chociaż w Polsce sztuka iluzji nie jest zbytnio doceniona. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego programu. Był tłok,  dzieci się świetnie bawiły. Sztuka iluzji nie ma bariery wieku. My występujemy dla publiczności od 0 do 100. Jak widać przedział wiekowy jest rozległy. Pomimo, że dzisiejszy spektakl był zareklamowany dla dzieci,  przyszli także starsi ludzie.  – mówi Wiesław Jaśkowski.

W 1964 roku pan Jaśkowski będąc małym chłopcem wybrał się do cyrku, gdzie po raz pierwszy zetknął się z iluzją. Od tej pory kocham ten zawód, kocham to co robię i nie zmieniłbym nigdy, nawet gdybym urodził się raz jeszcze. Jest to mój jedyny zawód i z tego się utrzymuje. – dodaje magik.  Pracę w swoim zawodzie zaczął w 1984 roku i do tej pory daje mu ona ogromną satysfakcje. Ryba bez wody umiera, to samo stało by się ze mną, gdyby ktoś zabronił mi moich występów przed publicznością  –  mówi ze śmiechem mężczyzna. Pokazy odbywają się co tydzień i zawsze cieszą się dużą popularnością.

Kolejny spektakl odbędzie się 15 sierpnia w amfiteatrze „Pod wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy