Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dożynki Powiatowe w Bieczu

Autor: Paulina Kalamaszek
Już po raz 6 odbyły się dożynki powiatowe. Tym razem miały one miejsce w Bieczu. Na wspólne świętowanie przybyły delegacje rolników z poszczególnych gmin oraz goście z całego powiatu i małopolski.

Całość  rozpoczęła się Mszą Świętą w bieckiej kolegiacie pw. Bożego Ciała. Następnie cały korowód dożynkowy udał się na rynek, gdzie dokonano uroczystego otwarcia przez przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego – Marka Bugno. Zaraz potem starostowie dożynek – Irena Bochnia i Lucjan Witkowski wręczyli Mirosławowi Wędrychowiczowi Staroście Gorlickiemu bochen chleba z tegorocznych zbiorów. Wśród zaproszonych gości byli m. in. poseł RP Barbara Bartuś oraz senator Stanisław Kogut., którzy złożyli podziękowania i życzenia przybyłym gościom i rolnikom.

W tym roku na dożynkach powiatowych podziwiać można było 8 zachwycających swym wyglądem wieńców wykonanych z kłosów, ziaren zbóż oraz innych darów natury.

Na dożynkach nie zabrakło oczywiście Gminy Bobowa, którą na scenie wraz z wieńcem  prezentowali członkowie Rady Sołeckiej wsi Jankowa, druhowie miejscowej OSP oraz członkowie Rady Pedagogicznej przy Szkole Podstawowej w Jankowej. Warto dodać, iż prezentowany jankowski wieniec zdobył I miejsce podczas Gminnych Dożynek w Stróżnej.

Dużą atrakcją dożynek były występy artystyczne zespołów Serencza i Burian, które zabawiały publiczność  prezentując utwory śpiewane zarówno w języku łemkowskim jak i polskim. W godzinach nocnych do zabawy tanecznej zagrzewał natomiast zespół Twister.

fot.SP

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy