+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Emocje trzeciego dnia FAKRO CUP (aktualizacja galerii)

Autor: Sabina Janus
Jesteśmy już na półmetku zmagań turnieju FAKRO CUP o Puchar Ziemi Gorlickiej. Na trzeci, piątkowy dzień siatkarskiej imprezy przewidziane były 2 mecze w Bobowej, a także spotkanie w Szymbarku, Bieczu oraz Muszynie.

O godzinie 10.00 na hali sportowej w Bobowej zmierzyły się ze sobą drużyny AZS Białystok oraz Wisła Kraków, a popołudniu o godz. 16.00 rozpoczęło się kolejne międzynarodowe starcie – zagrały na siebie Stal Mielec i Stod Volley. Z kolei o 19.00 reprezentantki Stal Mielec na parkiecie w Szymbarku stoczyły drugą pod rząd bitwę, tym razem z Małopolską.

AZS BIAŁYSTOK – WISŁA KRAKÓW (3:2)

Pierwszy z meczy zakończył się wynikiem 3:2 dla AZS Białystok. Walka była jednak zacięta. Zawodniczki stoczyły bowiem 5 – setową bitwę, wygrywając poszczególne partie na zmianę. Dopiero 5 set wyłonił zwycięzcę. Na boisko wkradł się jednak notorycznie powtarzany błąd w ustawieniu zawodniczek z drużyny AZS Białystok, co zbulwersowało trenera przeciwnej drużyny – Wisły Kraków:

„Nie graliśmy według tych samych zasad, co wydaje mi się niesprawiedliwe. Zasady forowały jedną z drużyn. Jak można pozwolić, aby zagrywająca po oddaniu piłki opuszczała boisko, a w jej miejsce wchodziła zawodniczka libero. To jakaś koszmarna sytuacja. Gdybyśmy grali według tych samych zasad wynik mógłby być zupełnie inny. Nie mówię oczywiście, że przez to przegraliśmy. Zakomunikowano mi po prostu, że jedna środkowa będzie cały czas pod siatką, a inna zawodniczka będzie zagrywać. Zwykle w przepisach jest tak, że zawodniczka zagrywająca wchodzi później na boisko i gra z zespołem. W tym przypadku grała libero, najlepiej broniąca. Było to co najmniej stronnicze. My trenujemy, chcemy wygrywać mecze, a tutaj po prostu na wstępie zostaliśmy pozbawieni nawet szansy na uczciwy mecz. Według mnie bez wątpienia zawinił tutaj organizator.” – powiedział nam ze zdenerwowaniem w głosie Marcin Wojtowicz, trener siatkarek Wisły.

„Trener przeciwnej drużyny zgodził się na te zasady. Przyjechaliśmy tu ze względu na organizatorów, bo w wypadku gdybyśmy się nie pojawili zachowalibyśmy się nie fair w stosunku do osób pracujących przy tym przedsięwzięciu. Jeżeli opiekun Wisły Kraków nie chciał grać na takich zasadach mógł się po prostu nie zgodzić. Jeżeli chodzi o grę drużyny przeciwnej, po zawodniczkach było widać, iż są w okresie przygotowawczym, bądź startowym, a my cały czas ciężko pracujemy nad tą 8. Ponadto widać było zmęczenie oraz brak koncentracji na ich twarzach. No niestety psychika musi iść w parze z kondycją fizyczną. My po prostu realizujemy to, co postawiliśmy sobie za cel.” – mówi trener zwycięskiej drużyny, Czesław Tobolski.

STAL MIELEC – STOD VOLLEY (3:0)

Drugi mecz rozegrał się pomiędzy Stal Mielec i Stod Volley. Polki pokonały koleżanki z północy wynikiem 3:0, manifestując tym samym swoją przewagę oraz umiejętności. Walka była równie zacięta. Już od pierwszego seta  gra toczyła się punkt za punkt. W obydwu drużynach widoczny był skuteczny atak oraz bloki zawodniczek. W trzecim secie Norweżki wzięły się ostro za grę, ale dziewczyny ze Stal Mielec nie odpuściły i zaciekle walczyły o ostatniego seta broniąc się dosłownie rękami i nogami. Emocje udzielały się nawet przybyłej na mecz publiczności. Jednak taktyczna gra podopiecznych trenera Piotra Sobolewskiego pozwoliła im zakończyć spotkanie upragnionym sukcesem. Po oficjalnie ogłoszonym wyniku reprezentantki obu drużyn zagrały towarzysko jeszcze jednego seta.

„To był trudny mecz. Zmierzyłyśmy się dzisiaj z naprawdę trudną drużyną z Polski. Walczyłyśmy, ale popełniałyśmy także błędy, dlatego też nasze przeciwniczki wygrały ten mecz. Dałyśmy z siebie wszystko, ale tak naprawdę nie chodzi tutaj tylko o wygraną, bo zwyciężczynią jest każda z nas. Chodzi o to, aby grać i dobrze się przy tym bawić. Gra z różnymi zespołami jest naprawdę ciekawa. Poza tym wygrałyśmy dodatkowego seta po meczu, z czego się cieszymy. Także wszystko się wyrównało na sam koniec.” – powiedziała nam z uśmiechem na ustach Arjola Prenga reprezentantka grająca w norweskiej drużynie.

„Cieszy wynik, aczkolwiek popełniałyśmy dużo błędów. Bardzo dużo błędów w zagrywce i niedokładność w moim rozegraniu. Przeciwnik nie był wymagający, ale na pewno stać nas na więcej. Pracujemy od połowy lipca i w zasadzie dopiero teraz zaczną przychodzić efekty naszej pracy. Takie turnieje są bardzo korzystne, bo możemy się zgrać i walczyć o każdą piłkę, czego czasami brakuje na treningach. Jesteśmy zadowolone” – mówi kapitanka drużyny Stal Mielec.

MAŁOPOLSKA – STAL MIELEC (0:3)

Reprezentantki Stal Mielec w starciu z drużyną z Małopolski powtórzyły wynik sprzed kilku godzin, gdzie zagrały mecz z Norweżkami. Tym razem zwycięstwo przyszło im dużo łatwiej i bez większych wysiłków zdobyły 3 sety pod rząd, nie pozostawiając rywalkom cienia szansy na rewanż. Hala w Szymbarku wypełniona była po brzegi wiernymi kibicami lokalnych klubów, jednakże umiejętności przeciwniczek ze Stal Mielec okazały się być nie do przejścia.

„Dziewczyny ze Stal Mielec były bardzo silnym przeciwnikiem. Broniłyśmy się i dałyśmy z siebie wszystko, ale błędy, które popełniałyśmy wciąż zwiększały szanse Stal Mielec na zwycięstwo. Nadal mamy problemy z porozumieniem się na boisku, gdyż składy, w których gramy są maksymalnie wymieszane. Nie znamy siebie na wzajem, a co za tym idzie nie wykorzystujemy wszystkich swoich umiejętności przez co tracimy na meczach. Ale wciąż jest to dla nas świetna zabawa. Nie chodzi o to by wygrać, ale grać…” – mówi podopieczna trenera Adama Urbanka i jednocześnie zawodniczka MKS Podkarpacie.

Już dziś serdecznie zapraszamy do oglądania finałowych starć najlepszych siatkarek turnieju FAKRO CUP na hali w Bobowej o godzinie 10.00 !

AZS BIALYSTOK:

Trener: Czesław Toboslki

Skład:

 1. Kokoszka Ż.
 2. Pozak E.
 3. Kurnikowska M.
 4. Rzenno E.
 5. Bulbak A.
 6. Tomsia L.
 7. Chmiel S.
 8. Capajewska E.

AGH GALECO WISŁA KRAKÓW

Trener: Marcin Wojtowicz

Skład:

 1. Kuskowska J.
 2. Surma Ł.
 3. Nowakowska D.
 4. Szady A.
 5. Śliwińska E.
 6. Pytel M.
 7. Kijakowa M.
 8. Jagodzińska M.
 9. Biernatek S.
 10. Żochowska M.
 11. Guzikiewicz A.
 12. Tokarczyk K.

STOD VOLLEY

Trener: Dariusz Marszałek

Skład:

 1. Szpak P.
 2. Szulc M.
 3. Dieseth E.
 4. Pumeriega de Leon
 5. Lavik Duvarp N.
 6. Stokkenes E.
 7. Szymańska A.
 8. Fjeldvaer S.
 9. Prenga A.
 10. Gorczyca K.
 11. Hunter T.

STAL MIELEC

Trener: Piotr Sobolewski

Skład:

 1. Bejga K.
 2. Baren Ż.
 3. Jaroszewicz J.
 4. Hawyła M.
 5. Bougdakova A.
 6. Sobolewska M.
 7. Pająk P.
 8. Kubieniec B.
 9. Plebanek M.
 10. Michalak D.
 11. Genbak P.

fot. Mateusz Książkiewicz (mecz AZS Białystok- Wisła Kraków) / Łukasz Augustyn i Paulina Kalamaszek (mecz Stal Mielec – Stod Volley) / Kamil Szufnara (mecz Małopolska – Stal Mielec)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy