Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Nowa biblioteka w Bobowej

25.09.2012 || Kategorie: Komunikaty, Religia || Autor: Dorota Smaluch

Od ponad tygodnia w suterynach Domu Parafialnego  przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej funkcjonuje reaktywowana Biblioteka Parafialna.

 

Otwarcie nowo funkcjonującej Biblioteki Parafialnej zainicjowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z ich opiekunem ks. Tomaszem Gołąbkiem. Poświęcenie pomieszczenia w którym będzie funkcjonować dokonał ksiądz proboszcz Marian Jedynak w Niedziele Środków Społecznego Przekazu (tj 16 września). Patronem Biblioteki został ustanowiony śp. ks. Jan Czuba, wikariusz bobowski w latach 1984-88, który zginął śmiercią męczeńską podczas misji w Afryce.

Biblioteka jest profilowana, tzn. zawiera przede wszystkim książki z zakresu religii – mówi ks. Tomasz Gołąbek. Wyjątek stanowi niewielka część księgozbioru o innej tematyce, która jest dostępna z uwagi na oryginalną treść oraz wiek książek. Początki były ciężkie, bo kto pomoże przy tym wszystkim? Znaleźli się jednak ludzie dobrej woli, którzy przenieśli regały, oprawili książki i je uszeregowali. Poprzez bibliotekę chcę dać szansę tym, którym zależy na tym aby przybliżyć się do Boga, stać ich na odrobinę wysiłku intelektualnego i umieją wygospodarować napięty czas na czytanie. Zwłaszcza, że przed nami długie zimowe wieczory. Chcę także mobilizować kandydatów do bierzmowania aby przychodzili tutaj szukać informacji o patronach których chcą obrać przyjmując sakrament. Wszakże biografii świętych jest sporo w księgozbiorze – dodaje ksiądz Tomasz.

Książki można wypożyczać we wtorki między godziną 8 a 9 rano oraz we środy po wieczornej nowennie i Mszy Świętej. Do biblioteki można przynosić zaległe książki w dowolnym terminie.

fot. Parafia Bobowa