Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Remedium na nudę

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ramach programu rządowego Radosna Szkoła Gmina Bobowa ogłosiła przetarg na wykonanie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Inwestycja ma być zrealizowana do 30 października br.

Ze względu na ogromne potrzeby w samym mieście powstała decyzja o modernizacji, rozbudowie i kompleksowym rozwiązaniu sprawy placu zabaw – mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza. Nasz projekt został najlepiej oceniony. Środki będą pobrane w 50% z rządowego programu Radosna Szkoła. Dofinansowanie będzie na poziomie 65 tysięcy, drugie 65 tysięcy musi zapewnić gmina. Przetarg będzie rozstrzygnięty w najbliższym czasie. Będę dążył do tego, żeby ten plac zabaw był dostępny popołudniami, aby matki mogły przyjść razem z dziećmi w bezpieczne miejsce i mogły korzystać z tego terenu. Tam już praktycznie będzie cały komplet: Orlik, hala sportowa, nowy parking. Cały teren jest oświetlony. Jeszcze 3-4 lata temu było tam brzydko i niebezpiecznie, a teraz powstanie tam piękny  kompleks, który rozwiąże problemy z bezpiecznym zagospodarowaniem czasu dla dzieci – podsumowuje burmistrz.

Sto siedemdziesiąt metrów kwadratowych placu zabaw będzie wyłożone powierzchnią syntetyczną z płytek gumowych, co będzie umożliwiało korzystanie z niego nawet po dużych ulewach. Płytki umieszczone będą na bezpiecznej podbudowie z kruszywa łamanego na podsypce piaskowej. Obrzeża wyłożone zostaną wykładziną z trawników wraz z krzewami (tuje i jałowce) o powierzchni 70 metrów kwadratowych.  Na placu znajdą się ławki oraz urządzenia do zabaw posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Cały teren zostanie ogrodzony. Będzie to idealne miejsce do zabaw dla dzieci ze szkoły, przedszkola oraz dla matek wychodzących na spacery ze swoimi pociechami.

Plany koncepcyjne placu zabaw zostały wykonane przez biuro architektoniczne z Tarnowa. Wykonawcy mogą zgłaszać swój udział w konkursie do 19 września 2012 w Urzędzie Miejskim w Bobowej.

Pełna treść ogłoszenia na stronie: http://www.portal.uzp.gov.pl/index.php?ogloszenie=show&pozycja=329712&rok=2012-09-04

Poniżej plany oraz zdjęcia obecnego placu zabaw.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy