Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolejna czarna sobota – 3 ofiary śmiertelne AKTUALIZACJA!!!

Autor: Sabina Janus
Wczoraj ok. godziny 22.50 na pograniczu Łużnej i Moszczenicy doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia śmierć poniosło 3 osoby.

„Na drodze wojewódzkiej nr 977 doszło do zderzenia czołowego samochodów Skoda Octavia oraz Honda Civic. Skodą podróżowało 5 osób z czego jedna poniosła śmierć na miejscu, 4 pozostałe zostały przewiezione do szpitala. W Hondzie natomiast jechało 3 osoby – 2 zmarły na miejscu, jedną zabrało pogotowie. Poszkodowani są pod opieką lekarzy, ich stan jest różny. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowa i prokurator. Zabezpieczono pojazdy oraz ciała do sekcji.” – powiedział nam rzecznik KPP w Gorlicach, asp. Grzegorz Szczepanek.

Do wypadku pierwsza przyjechała karetka oraz OSP z Łużnej. Następnie do akcji ratowniczej włączyły się 4 karetki z Gorlic oraz OSP Moszczenica i 3 zastępy PSP z Gorlic. Straż użyła ciężkiego sprzętu do rozcinania pojazdów i wyciągania zakleszczonych w środku poszkodowanych.

Ruch na drodze został wstrzymany. Zorganizowany został objazd. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem pozostałych uczestników ruchu.

Na miejscu pracuje jednostka dochodzeniowo – śledcza oraz prokurator, wyjaśniając okoliczności zdarzenia.

AKTUALIZACJA!

9 września godz. 12.55

Jak podaje rzecznik KPP w Gorlicach asp. Grzegorz Szczepanek śmierć na miejscu poniósł 14 – letni pasażer Skody oraz 20 – letni kierowca i 21 – letni pasażer Hondy Civic. 5 osób, w tym 6 – letnia dziewczynka przewiezionych wczoraj w nocy do gorlickiego szpitala jest pod opieką lekarzy. Stan 4 z nich jest określany jako nie zagrażający życiu, jedna jest w tej chwili poddawana zabiegowi operacyjnemu.

Jak wiadomo Honda Civic jechała od strony Gorlic w kierunku Łużnej, natomiast podróżujący Skodą Octavią pasażerowie poruszali się w kierunku Moszczenicy i Gorlic.

AKUALIZACJA!

10 września

W związku z sobotnim wypadkiem w Łużnej pojawiły się sprzeczne informacje. W celu zdementowania powstałych plotek, przedstawiamy oficjalne stanowisko policji:

“Wszystkie osoby, które trafiły w sobotę w nocy do gorlickiego szpitala żyją. Ich stan się poprawia, u części z nich określany jest jako nie zagrażający życiu. Cały czas monitorujemy sytuację. Wszyscy poszkodowani byli mieszkańcami powiatu gorlickiego. ” – poinformował nas rzecznik KPP w Gorlicach, asp. Grzegorz Szczepanek.

 

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy