Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sztafeta na medal

Autor: Julia Ziomek
Wczoraj w Zagórzanach odbyły się  powiatowe biegi sztafetowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Bobowskie składy opuściły zawody z I miejscem i zasłużonymi medalami.

W zmaganiach udział wzięło 7 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopaków. Licealistki tworzyły 10-osobowy skład kobiecy, w którym każda zawodniczka miała do pokonania odcinek 1000 m. U chłopaków sytuacja przedstawiała się bardzo podobnie z tym, że ich dystans był wydłużony o 500 m.

Rywalizacja była zacięta w obydwu drużynach. Siły zespołów męskich były wyrównane, natomiast bobowskie zawodniczki cały czas były na prowadzeniu, pozostawiając rywalki daleko za sobą.

Trenerem męskiej reprezentacji był p. Jan Grygiel. Nad dziewczynami pieczę sprawowała z kolei p. Grygiel Małgorzata.

Skład dziewczyn :

 1. Koszyk Marta
 2. Szczerba Dominika
 3. Szpila Patrycja
 4. Święs Paulina
 5. Kwarcińska Katarzyna
 6. Michalik Katarzyna
 7. Śliwa Elwira
 8. Śliwa Justyna
 9. Marczak Aneta
 10. Murawska Danuta

Skład chłopców:

 1. Bogusz Janusz
 2. Łajka Krzysztof
 3. Król Łukasz
 4. Mucha Marcin
 5. Berkowicz Paweł
 6. Matusik Michał
 7. Zięba Wojciech
 8. Mróz Jakub
 9. Gryzło Dominik
 10. Abram Konrad

 

„Biegłem ile sił w nogach. Do końca trzymałem kciuki za moich współzawodników, jednak byłem przekonany, że nie zdobędziemy I miejsca. Dopiero w ostatnich sekundach Konrad wyprzedził naszego rywala. Siły zespołów były wyrównane, ale to do nas należy to zaszczytne I miejsce.” – mówi z uśmiechem na twarzy jeden z uczestników sztafety, reprezentujący Liceum w Bobowej.

„Jestem dumna z moich koleżanek. Nie wiedziałam, że tak dobrze pobiegniemy. My również mamy I miejsce, tak jak i chłopcy. Pokazałyśmy, że nie jesteśmy gorsze . Cieszymy się tak samo z naszego jak i ich zwycięstwa. Mam nadzieję, że tak samo dobrze zaprezentujemy powiat gorlicki na kolejnych zawodach.” – mówi zawodniczka z bobowskiego liceum.

Bobowscy licealiści będą reprezentować powiat gorlicki na sztafetowych biegach wojewódzkich w Nowym Targu, które odbędą się już 5 października bieżącego roku.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy