Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bezpieczna szkoła w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
Bobowski  Zespól Szkół to jedna z najbezpieczniejszych szkół w Małopolsce. Taki tytuł  i certyfikat uzyskała 27 września br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panem Aleksandrem Palczewskim w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa wręczył Certyfikaty 35 przedstawicielom szkół, które uczestnicząc w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa zdobyły największą ilość punktów. Do tego programu przystąpił także Zespół Szkół Nr 1 w Bobowej pod patronatem Komendy Powiatowej w Gorlicach w osobie aspiranta Grzegorza Szczepanka.

Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców opracowany został Zintegrowany Plan Działania. Powołano zespół partnerów:

Adam Urbanek – dyr. Szkoły
asp.Grzegorz Szczepanek – Komenda Powiatowa  w Gorlicach
Anna Oratowska – pedagog szkolny
Teresa Groń  – Rada Rodziców
Monika Dyga   – Rada Rodziców
Klaudia Wójtowicz– przewodnicząca Samorządu Szkolnego
Paweł Popardowski – LKS Bobowa

Na podstawie przeprowadzonej analizy określono priorytety podejmowanych zadań do realizacji w okresie od listopada 2010 do marca 2012 r. Do tych działań należało m.in.: monitorowanie szkoły, dyżury nauczycieli w szkole i na podwórku szkolnym, wykonanie parkingu przy szkole, umieszczenie znaku ograniczenia prędkości w okolicy szkoły, ogrodzenie szkoły. Na koniec tego okresu sporządzono sprawozdanie z realizacji zadań wynikających z Zintegrowanego Planu Działań Szkoły Promującej Bezpieczeństwo, które zostało poddane ocenie pzez Komisję Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Zespół Szkół Nr 1 w Bobowej uzyskał wysoką ocenę. Zdobył 56 punktów, na 60 możliwych.

Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w imieniu całej społeczności szkolnej odbierali: Klaudia Wójtowicz – przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Adam Urbanek, Grzegorz Szczepanek oraz Anna Oratowska. Podczas uroczystości Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski złożył szkołom uczestniczącym w programie  podziękowania za zaangażowanie i pracę na  rzecz bezpieczeństwa w szkole.

źródło i fot. ZS nr 1 Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy