Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jeszcze trudniej o Prawo Jazdy !

Autor: Łukasz Augustyn
Przymierzasz się do Kursu Prawa jazdy? A może jesteś już trakcie? Śpiesz się, bo jeszcze tylko przez trzy miesiące test będzie można zdawać na łatwiejszych zasadach.

Od stycznia 2013 r. wchodzą nowe przepisy egzaminacyjne, co oznacza, że będzie trudniej – tak przewidują egzaminatorzy. Zwiększy się również liczba osób, które nie zdadzą popularnie zwanego „prawka”.

Przymiarki do wejścia nowych przepisów były już planowane rok temu, a pierwotnie miały wejść w życie w lutym bieżącego roku. Wywołało to sporą lawinę chętnych na kurs prawa jazdy, wszyscy bowiem chcieli zdążyć przed bardziej rygorystycznymi zmianami. Przepisy jednak nie weszły w życie.  Tym razem będzie inaczej – zapewniają dyrektorzy Ośrodków Ruchu Drogowego. Już we wrześniu zapowiadano przygotowania do wdrożenia nowego systemu egzaminacyjnego.

Jak zapowiada Ministerstwo system egzaminowania zmieni się drastycznie, na niekorzyść zdającego oczywiście. Pytań będzie zdecydowanie więcej i będą one trudniejsze. A to ze względu na to, że nie będą jawne jak dotychczas i czasu na odpowiedź także będzie mniej.  Egzaminu praktycznego też nie ominą zmiany np. mniej czasu na zastanowienie czy natychmiastowa reakcja na skrzyżowaniu to tylko niektóre z obostrzeń szykowanych przez Ministerstwo .

Oprócz zdających zmiany dotkną również świeżo upieczonych posiadaczy prawa jazdy. Pomiędzy czwartym, a ósmym miesiącem od zdania egzaminu, będą musieli oni obowiązkowo odbyć kurs dwóch godzin teorii z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i godzinę jazdy w praktyce. Żeby nie być gołosłownym takie rozwiązania są powszechne całej Europie.

Z informacji jakie udało się nam uzyskać, w sądeckiej placówce oblężenia jeszcze nie ma. – Termin oczekiwania na egzamin to od dwóch do trzech tygodni. Codziennie zdaje egzamin od 210 do 230 osób. Liczba ta w ostatnim czasie się nie zmienia.

Życzymy powodzenia wszystkim zdającym!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy