Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nauka od innej strony

Autor: Łukasz Augustyn
"Teoria jest wtedy, kiedy wszystko wiemy, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, ale nikt nie wie dlaczego. Łączenie teorii z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego... " - tak może powiedzieć młodzież, która cały czas spędza czas na nauce w szkole.

Jednak nie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, którzy dostali szanse wyjazdów zawodoznawczych do polskich fabryk, by przekonać się jak funkcjonują. Jeden z nich odbywał się od 2 do 3 października, a udział w nim wzięli uczniowie z profilu Technik Mechanik Pojazdów Samochodowych. Mieli oni okazje zobaczyć na własne oczach jak wyglądają zakłady budowy samochodów oraz podstawowych elementów wchodzących w skład pojazdów. W pierwszy dzień młodzież miała okazje zwiedzić oraz poznać strukturę i organizację fabryki samochodów Fiat Auto Poland w Tychach, a także zobaczyć cały proces montażu zespołów, podzespołów mechanicznych oraz elektrycznych w pojazdach samochodowych. Dodatkowo przedstawiono wszystkim zainteresowanym nowinki technologiczne, które wykorzystywane są przy produkcji.
Na drugi dzień zaplanowana była wizyta w firmie ANDORIA-MOT SP. Z.O.O. w Andrychowie która zajmuje się produkcją silników wysokoprężnych stosowanych do napędu samochodów dostawczych.

Wszystkim uczestnikom podobał się wyjazd, który w pewnym stopniu na pewno rozwiał pewne wątpliwości podczas nauki swojego zawodu wyłącznie z książek. Uczniowie mogli odwiedzić fabryki dzięki udziale Zespołu Szkół Zawodowych w projekcie: Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

fot. uczestnik wycieczki.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy