Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nie daj się zagubić w dzisiejszym świecie !

Autor: Łukasz Augustyn
Jesteś osobą starszą, seniorem? Wokół ciebie wszystko nagle przyśpieszyło, wszędzie słychać ze komputer tu komputer tam,  mówią że Internet to wygoda ale jak to okiełznać i jak z tego korzystać?

Z pomocą wychodzi program Polska Cyfrowa Równych Szans który to pomoże wszystkim zainteresowanym i nie tylko zrozumieć na czym polegają nowe technologie i że to wcale nie gryzie.
W tym celu w całej Polsce powołano lokalne grupy które nazwano Latarnikami Polski Cyfrowej.

Są osoby, które są gotowe pomóc im w nauce tego co nowoczesne, nieznane, nauczyć tego, co jest domeną ludzi młodych. Internet, cyfryzacja, sieć, pendrive, chmura tagów… To terminy, które na morzu niewiadomych, oświetlą Latarnicy Polski Cyfrowej.

W Gorlicach, w ich rolę, wcieliła się trójka pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w osobach Magdaleny Miller, Daniela Sokołowskiego oraz Grażyny Zastępa. To właśnie ta trójka wspaniałych Latarników zaprasza wszystkie chętne osoby 50+ na symboliczne zapalenie latarni, czyli pierwsze szkolenie w dniu 16.10.2012. Szczegóły poniżej.

 

 

 

 

Biblioteka WŁĄCZYŁA SIĘ do projektu Polska Cyfrowa Równych Szans! Co to znaczy?

Wyszkoliliśmy siebie, żeby szkolić innych. Mamy w swoim gronie troje Latarników Polski Cyfrowej, którzy prowadzić będą BEZPŁATNE kursy komputerowe!
Prowadzimy kampanię promującą włączenie jak największej liczby Polaków 50+ do świata cyfrowego przez zwiększenie ich wiedzy i kompetencji w tym zakresie.
Neutralizujemy lęk przed nowymi technologiami. Zapewniamy komfortowe warunki nauki w małych grupach (maksimum 8 osób), w tempie dostosowanym do percepcji uczestników szkolenia. Odpowiadamy na potrzeby pokolenia 50+ indywidualizując tematykę szkoleń. Pobudzamy apetyt pięćdziesięciolatków na uczestnictwo w cyfrowym świecie, serwując razem z wiedzą GORLICKIE LATARENKI (przepis znają tylko Latarnicy). Ty, który czytasz te słowa – WŁĄCZ SIĘ i podaj dalej tę informację! Namów rodziców, dziadków, znajomych!

Oni mogą jeszcze nie dotrzeć sami na tę stronę (ale to się zmieni ☺). Pomóż im zrobić pierwszy krok do cyfrowego świata.

GORLICKIE ZAPALENIE LATARNI, czyli pierwsze spotkanie już 16 października 2012 r. o godz. 16.00 w sali odczytowej “Pod sową” Biblioteki, ul. Jagiełły 1.

Szczegóły na plakatach poniżej.
Szczegóły akcji dostępne na stronie www.latarnik.mwi.pl
źródło: własne/mbp.gorlice.pl

 


partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy