Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wirtualne wędrowanie po powiecie gorlickim

Autor: Paulina Kalamaszek
Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej nie dawno zakończyli pracę nad projektem "Crossing Europe without barriers" czyli "Podróżowanie po Europie bez barier”, a już myślą nad rozbudową  stworzonej przez siebie strony: www.b-freetravel.eu o wirtualną wycieczkę po powiecie gorlickim.

Będzie to wielka promocja powiatu  na skalę co najmniej europejską. Warto podkreślić, że projektem zainteresował się starosta Mirosław Wędrychowicz, który bardzo chętnie będzie współpracował z bobowską szkołą. Ponadto na wsparcie mogą liczyć ze strony Stanisława  Kaszyka prezesa Lokalnej Grupy Działania Beskid Gorlicki.

Przypomnieć należy iż Projekt ‘Europa – podróżowanie bez barier’ był realizowany w ZSZ w Bobowej od 1 września 2010. Był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu sektorowego Leonardo da Vinci. Jego głównymi celami i założeniami było stworzenie platformy interaktywnej, promującej  przede wszystkim turystykę osób niepełnosprawnych  w tutejszym regionie oraz w  regionach innych szkół uczestniczących w projekcie.  Zadania uczniów polegały na opisywaniu atrakcji o sprawdzania dostępności  i ułatwień dla niepełnosprawnych turystów. Współpracowali oni z uczniami  z Niemiec, Czech  oraz Bułgarii.  Wspólne spotkania odbywały się w każdym z  uczestniczących w projekcie kraju.  Wszystko to przyczyniło się do powstania strony internetowej  www.b-freetravel.eu. Przedstawia ona przede wszystkim interaktywną mapę Europy, która wskazuje zarówno te atrakcje turystyczne, które posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych jak i te, które tych udogodnień nie mają. Ma ona umożliwiać  osobom niepełnosprawnym zaplanowanie podróży po krajach europejskich tak  by bez przeszkód mogli poznawać nowe miejsca .

Za główny cel w nowym projekcie stawiamy sobie rozbudowę strony o informacje dotyczące hoteli, miejsc noclegowych, firm przewozowych i połączenie tego we wspólny system z zainteresowanymi biurami turystycznymi z całej Europy – mówi Wojciech Kmak nauczyciel w ZSZ w Bobowej.

„Zapewne taka strona mogłaby służyć doskonale nie tylko osobom niepełnosprawnym ale także innym turystom. Powiat mógłby być partnerem kolejnego projektu, bo bardzo nam zależy na promocji powiatu gorlickiego.  Byłby to bardzo konkretny produkt, który powinien zainteresować międzynarodowe biura podróży. Taka strona, promowana na arenie europejskiej przez partnerów projektu oraz powiązana ze sprzedażą np. noclegów, usług gastronomicznych, kalendarzem imprez,  może pozytywnie wpłynąć na ożywienie ruchu turystycznego, stąd deklarujemy nasze wsparcie dla kolejnego projektu ZSZ w Bobowej.” – mówił podczas spotkania z realizatorami projektu starosta Mirosław Wędrychowicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy