Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

ZSZ Bobowa wspiera Spartakiade

Autor: Paulina Kalamaszek
W sobotę już po raz kolejny odbyła się Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Imprezę od kilku lat cyklicznie organizuje Fundacja Osób Niepełnosprawnych im. ojca Pio w Stróżach.

Na zaproszenie senatora RP Stanisław Koguta do Stróż przyjeżdża co roku kilkaset osób niepełnosprawnych zrzeszonych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w różnych zakątkach małopolski, aby rywalizować w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach sportowych takich jak: mini piłka nożna, sztafeta z przeszkodami, rzuty do celu czy cieszące się największą popularnością przeciąganie liny. Spartakiadom oprócz rywalizacji sportowej towarzyszy dobra zabawa, wspólne biesiadowanie, koncerty, występy artystów i wizyty znanych osób.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, sobotnie popołudnie uczestnicy spędzili w świetnej atmosferze . Na koniec pan senator dokonał rozdania nagród za poszczególne konkurencje.

Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania się ze Stanisławem Kmiecikiem – artystą i malarzem. Urodził się bez rąk, ale to nie przeszkodziło mu w realizowaniu swojej pasji. Obrazy maluje za pomocą ust i nóg.  Podczas spartakiady można było podziwiać jego dzieła oraz uczestniczyć i podglądać artystę podczas malowania i tworzenia obrazów.

Od samego początku w organizacji i przeprowadzeniu każdej spartakiady pomagają jako wolontariusze nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. Przygotowują i prowadzą konkurencje sportowe, sędziują i pomagają potrzebującym. To doskonała forma integracji, wspólnej zabawy oraz nauka tolerancji i współistnienia w społeczeństwie. Tak też było i tym razem – liczne grono wolontariuszy wraz z opiekunami  z Bobowej stawiło się w Stróżach by po raz kolejny wykonać swoje obowiązki.

Tym razem w spartakiadzie udział wzięli:

Opiekunowie : J.  Maliniak, R. Pękala, B.Król, J. Średniawa, M. Horowicz, , P.Roman, T.Gucwa,

Uczniowie:

 1. 1.Iwańska Diana
 2. Karpińska Justyna
 3. Matusik Paweł
 4. Łazarczyk Adam
 5. Noga Dominik
 6. Nowak Zuzanna
 7. Grygiel Edyta
 8. Radzik Klaudia
 9. Kasprzyk Natalia
 10. Wiśniowska Monika
 11. Musiał Michał
 12. Goleniec Jarosław
 13. Zieliński Jakub
 14. Górski JHakub
 15. Tarasek Krzysztof
 16.  Podobińska Małgorzata
 17. Śliwa Przemysław
 18. Walicka Patrycja
 19. Klimek Kinga
 20. Dziedzic Adrian
 21. Bocheńska Małgorzata
 22. Gryboś Krzysztof
 23. Kalamaszek Paulina

fot. Paulina Kalamaszek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy