Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nietrzeźwy weekend

Autor: Mateusz Książkiewicz
W sobotnie popołudnie na jednej z dróg publicznych w Stróżnej zatrzymano do kontroli mieszkańca tejże miejscowości kierującego traktorem, znajdującego się pod wpływem alkoholu.

Po przebadaniu alkomatem urządzenie wykazało 0,29 promila alkoholu w organizmie. Sprawca będzie odpowiadał przed sądem. Warto pamiętać, że za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 1 roku. Niestety, to nie jedyny przypadek pijanych kierowców na terenie naszego powiatu.

W czasie ostatniego weekendu gorliccy policjanci ujawnili jeszcze 3 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu oprócz przypadku w Stróżnej – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Gorlicach. Pierwszy z nich to mieszkaniec Korczyny, który w piątkowy wieczór kierował motorowerem mając w organizmie 0,31 promila alkoholu. Drugi kierujący ujawniony został w piątek o godzinie 21.55 w Gorlicach na ul. Węgierskiej. Mieszkaniec Gładyszowa kierował samochodem Audi mając w organizmie 1,45 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. W sobotę o godzinie 21.40 w Gorlicach na ul. Solidarności policjanci ujawnili rowerzystę, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Mieszkaniec Gorlic miał w organizmie 0,67 promila alkoholu – dodaje rzecznik.

Jako portal apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, tylko w ciągu ostatnich trzech dni od piątku do niedzieli gorlicka policja odnotowała aż 8 zdarzeń drogowych ( 7 kolizji i 1 wypadek drogowy). PIŁEŚ – NIE JEDŹ !

fot. kwp.lublin.pl (archiwum)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy