Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Recytatorski talent z Bobowej

Autor: Jakub Oślizło
27 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach odbyła się 13 edycja Powiatowego Konkursu Teatralno-Recytatorskiego. Nasza reprezentantka wróciła do domu z zasłużonym wyróżnieniem.


Tego roku do konkursu przystąpili: Regina Kosiba, Kornelia Wierzchanowska z ZSE w Gorlicach, Sylwia Olszewska z ZSE w Gorlicach, Dominika Szczepanek z ZSZ w Bieczu, Klaudia Górska z ZSO w Bobowej,  Paweł Cebula i Marcin Tokarz z ZS Nr 1 w Gorlicach oraz Jadwiga Skrobot z ZSZ Gorlice.

Tradycyjnie oprócz części recytatorskiej, której tegorocznym tematem był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza przeprowadzono konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II. Uczestników oceniało jury w składzie:

Szczegółowe wyniki części recytatorskiej:

W konkursie na znajomość biografii, działalności i twórczości Jana Pawła II oraz Adama Mickiewicza zwyciężyły uczennice z ZSE – Lucyna Tchir, oraz Karolina Radzik (opiekun Stanisława Baliszewska).

Laureaci obu konkursów otrzymali od starosty Mirosława Wędrychowicza nagrody książkowe.

„Konkursy tego typu są zawsze na bardzo wysokim poziomie, jednak atmosfera była niezwykle miła i pomimo rywalizacji wszyscy się wspieraliśmy. Uważam, że powinno być więcej tego typu przedsięwzięć, ponieważ pozwalają one nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale też poruszane są bardzo istotne tematy.” – tak tegoroczne zmagania podsumowała bobowska laureatka konkursu, Klaudia Górska.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Od kilku lat jego gospodarzem jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach.

Źródło i fot: zse.gorlice.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy