Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Siatkówka KRS Ekstrim Gorlice – MKS Podkarpacie Bobowa

Autor: Łukasz Augustyn
Za nami derby powiatu. Wczoraj na Hali OSiR-u odbył się bardzo zacięty i emocjonujący mecz pomiędzy gospodarzem KRS Ekstrim Gorlice a MKS Podkarpacie Bobowa.

Hala Gorlickiego OSiR-u wypełniona była po brzegi kibicami, którzy zagrzewali zawodników go gry. Na trybunach nie zabrakło oczywiście bobowskiego akcentu. Samo spotkanie było wyjątkowo emocjonujące. Każda z drużyn chciała wygrać za wszelką cenę, czego dowodem był czterosetowy mecz.

Przed rozpoczęciem gry, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego ubiegłej nocy Marka Waltera – kochającego sport gorliczanina, który w wolnych chwilach zajmował się także krzewieniem kultury fizycznej w młodych ludziach. Sam był zasłużonym i wiernym koszykówce zawodnikiem.

Pierwszy set to zacięta walka punkt za punkt i niestety wygrana Ekstrimu 25: 22. Drugi set również utrzymany w podobnym tonie, lecz tym razem zakończony zwycięstwem bobowskiego zespołu 25:21. Z kolei w trzecim i ostatnim czwartym secie zbyt duża ilość popełnianych przez nasze zawodniczki błędów przekreśliła ich szansę na wygraną. Mimo przegranej mamy jednak powód do zadowolenia z ładniej gry Magdaleny Dynarowicz Bobowianki grającej w gorlickim zespole.

Po spotkaniu selekcjoner Bobowskich siatkarek nie krył niezadowolenia z przegranej, podkreślając, że zespół jest mieszany i ciężko jest stworzyć spójną, zgraną drużynę,  gdyż zawodniczki studiują i pracują. Miejmy nadzieje, że naszym siatkarkom dopisze szczęście i znajda się w pierwszej szóstce.