Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Trzy lata biskupiej posługi ks. bp Andrzeja Jeża

Autor: Joanna Róż
W dniu dzisiejszym mijają już trzy lata odkąd ks. Andrzej Jeż pożegnał sądecką parafię św.Małgorzaty i został biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej. Jutro z tej okazji w bazylice katedralnej w Tarnowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej – ks. bp Wiktor Skworc, podczas spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym 20 października 2009 roku ogłosił,  decyzję  Ojca Świętego Benedykta XVI o mianowaniu 46-letniego ks. dr. Andrzeja Jeża biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną w Tigillava (Północna Afryka).

Biskup Andrzej Jeż sakrę biskupią otrzymał 28 listopada w bazylice św. Małgorzaty. Kościół wypełnił się po brzegi. Mszy przewodniczył ks. bp Wiktor Skworc, a homilie wygłosił kardynał Stanisław Dziwisz. Podczas uroczystości w bazylice farnej w Nowym Sączu nowo-mianowany biskup podziękował serdecznie Ojcu Świętemu, biskupom, kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym. Słowa „Bóg zapłać” skierował do swoich bliskich: matki Genowefy, nieżyjącego ojca Jana, rodzeństwa i bliskich, za to, że wychowali go do życia dla Boga i ludzi. Po nabożeństwie dziedziniec kościelny nie opustoszał szybko, zebrani ludzie długo rozmawiali z ks.bp Andrzejem Jeżem a on błogosławił ich oraz odbierał serdecznie życzenia. Na koniec przy muzyce kapel ludowych zabrzmiało również „ Sto lat”.

Wzruszony kapłan po uroczystym mianowaniu go na biskupa powiedział:

– U samego progu mojej biskupiej posługi, kiedy tak wiele myśli i uczuć nurtuje w sercu, towarzyszy mi wyzwalająca świadomość, że nie jestem osamotniony. Uwielbiam Boga w Trójcy Jedynego, że zanim mnie ukształtował w łonie matki, znał mnie już w sobie. A dzisiaj zrodził mnie w miłości do pełni kapłaństwa w trynitarnym łonie wszelkiego życia i istnienia. W tej chwili moje myśli biegną ku Maryi, której macierzyńska obecność przenikała mnie od dzieciństwa u stóp Pani Limanowskiej, a później nabrała duszpasterskiego wyrazu w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie Mościcach, gdzie pełniłem funkcję proboszcza. Pewien Jej obecności w moim życiu pragnę, aby była dla mnie mistrzynią w słuchaniu i gotowości w wypełnianiu Słowa Bożego, w byciu wiernym uczniem jednego nauczyciela, wytrwałości wiary i ufnej nadziei i gorącej miłości.

W czwartek (29 listopada – jutro) o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w bazylice katedralnej w Tarnowie z okazji trzeciej rocznicy otrzymania sakry biskupiej przez ks. bp Jeża. Biskup Andrzej Jeż będzie przewodniczył eucharystii, a homilię wygłosi abp Wiktor Skworc metropolita katowicki. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą transmitować uroczystość. Warto wspomnieć  o wizycie ks. bp Andrzeja Jeża w naszej parafii w dniu 22 maja br. z okazji bierzmowania młodych i o słowach, które wtedy skierował do nas – przeczytaj.

źródło: sądeczanin.info

fot. Archiwum

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy