Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zawieszenie kursu pociągu Interregio „Nikifor”

Autor: Joanna Liszka
Na 6 listopada kolej szykuje kolejne zmiany. Pociąg "Nikifor" relacji Warszawa –Kraków-Nowy Sącz-Krynica od jutra zostaje zawieszony. Podróżni z Warszawy będą musieli dotrzeć do uzdrowiska okrężną drogą.

Ale to nie koniec niemiłych niespodzianek. Jakby tego było mało, to kolejnym utrudnieniem będą prace prowadzone na niektórych odcinkach, co wiąże się z przesiadaniem do Kolejowej Komunikacji Autobusowej. Stanowi to też palący problem dla krynickich przedsiębiorców z branży turystycznej.

– Ta decyzja jest co najmniej nierozsądna. Wkrótce zacznie się sezon zimowy i do Krynicy pociąg jeździłby wypełniony turystami ze stolicy. Teraz pozostaje im podróż z przesiadką w Krakowie, być może wielu to zniechęci – narzeka Krystyna Waluś, właścicielka jednego z krynickich pensjonatów.

Sezon się skończył, a wraz z nim kursowanie pociągu. Przez cale lato  w „Nikiforze” na odcinku Kraków – Krynica obowiązywała taryfa „Regio”, dzięki której pasażer mógł uzyskać nawet 50 – procentowe zniżki w obiektach turystycznych Sądeczyzny.

Ze względu na ograniczoną przepustowość Centralnej Magistrali Kolejowej pociąg Interregio Nikifor nie został początkowo uwzględniony w rozkładzie, który obowiązywał od 16 października oraz w rozkładzie rocznym na lata 2012/2013. Potem jednak zmieniono tę decyzję i postanowiono kontynuować kursy do najbliższego poniedziałku.

Z powodu prac modernizacyjnych prowadzonych na trasie Kraków – Warszawa od 6 listopada br. pociąg ten będzie kursował wyłącznie na odcinku Krynica – Kraków.                                                           

Odwołanie pociągu między Krakowem a Warszawą nastąpiło z przyczyn niezależnych od Przewozów Regionalnych.

źródło: sadeczanin.info 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy