Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zespół Szkół Zawodowych świętuje 113 lat istnienia

Autor: Paulina Kalamaszek

W sobotnie przedpołudnie Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej już po raz 18 - sty uczcił dzień patrona szkoły - Stanisława Wyspiańskiego.  Hasło przewodnie tym razem brzmiało: „Zróbmy coś, co by od nas zależało”.

Obchody Dnia Patrona jak zawsze połączone były z  kolejną – 113 rocznicą założenia szkoły. Uroczystość zaczęła się o godzinie 8:30 Msza Świętą  w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Następnie nauczyciele, pracownicy,  uczniowie oraz  rodzice udali się do szkoły, gdzie czekało na niech wiele niespodzianek. Zaczęto od części oficjalnej, a mianowicie wprowadzenia Sztandaru Szkoły, na który swe ślubowanie złożyły klasy pierwsze.

W dalszej kolejności rozpoczęła się część artystyczna, uczniowie pod bacznym okiem Ewy Brońskiej oraz Tomasza Gucwy przygotowali prezentację o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego oraz jego związku z Krakowem. Tym samym zabrali publiczność na małą „wędrówkę” po tym mieście. Uczniowie z kółka teatralnego pod opieką Marii Matusik odegrali kabaret pt. Legenda o smoku wawelskim i Wandzie, co nie chciała Szewczyka” oraz scenkę z piosenki Tadeusza Boya – Żeleńskiego pt. „KILKA SŁÓW W OBRONIE ŚWIĘTOŚCI MAŁŻEŃSTWA”.

Po występach odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczył wiedzy z historii, a także zagadnień związanych ze szkołą oraz życiem Stanisława Wyspiańskiego. Poprowadził go Janusz Średniawa.

Zwycięzcy:

I miejsce: Paulina Kalamaszek
II miejsce : Katarzyna Kotowicz
III miejsce: Tomasz Abram

Drugi konkurs wymagał już od kandydatów wyobraźni i własnej inwencji twórczej. Należało się przebrać  za dowolną postać z „Wesela”. Komisja oceniła i wybrała 3 najlepsze kostiumy.

Oto laureaci:

I miejsce : Władysław Mazur (Zawisza Czarny)
II miejsce :  Daniel Szczepanek (Wernyhora)
III miejsce : Patrycja Walicka (Panna Młoda)

Podsumowanie wygłosiła Barbara Wołkowicz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej  w którym podziękowała młodzieży i ich opiekunom za przygotowanie i przeprowadzanie uroczystości. W dalszej części odbył się poczęstunek dla przybyłych gości i rodziców, podczas którego przygrywał Zespół Astron.

„Muszę przyznać, że uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły były dzisiaj na bardzo wysokim poziomie. Młodzież naprawdę zaangażowała się w przygotowania. Kieruje wielkie uznanie dla młodych ludzi, absolwentów naszej szkoły za podjęcie tego wyzwania. Cieszy nas również fakt, że rodzice licznie przybyli świętować razem z nami w tym dniu.”  powiedziała dla portalu bobowa24.pl Barbara Wołkowicz dyrektor ZSZ Bobowa.

„Takie uroczystości jak Dzień Patrona Szkoły ugruntowują wiedzę z zakresu jego osoby oraz samej placówki. Powodują, że staje się on nam bliższy jako człowiek. Powinny mieć one także odpowiedni nastrój i oprawę, dokładnie tak jak dziś mieliśmy okazję to zobaczyć. Ważne by młodzież zrozumiała, że ta szkoła jest ich. Biorą udział angażują się, przygotowują i to nas cieszy.”– dodał Janusz Średniawa, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy