Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Aż 7 pijanych za kierownicą

Autor: Mateusz Książkiewicz

W czasie ostatniego weekendu gorliccy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz trzeźwość kierujących. Niestety ani ostrzeżenia, ani odpowiedzialność karna nie odwiodły niektórych kierowców od nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

Od czwartku do niedzieli policjanci ujawnili łącznie 7 kierujących na tzw. “podwójnym gazie” – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej Policji. Pierwszy z nich to mieszkaniec Kielc, który w czwartek po południu kierował w Ropicy Polskiej samochodem Fiat Seicento. Badanie wykazało, że w organizmie kierowcy znajduje się 1,38 promila alkoholu. W piątek o 19.00 na ul. Kościuszki policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem VW Golf. W organizmie mieszkańca Bystrej znajdował się ponad promila alkoholu. Tego samego dnia o 21.10 w Szalowej mieszkaniec Grybowa kierował Fordem Focusem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Podane urządzenie wykazało 1,22 promila alkoholu w jego organizmie. Tuż przed godziną 1.00 w sobotę patrol Posterunku Policji w Łużnej zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem Opel. Jak się okazało mieszkaniec tej miejscowości znajdował się pod działaniem alkoholu. Alkomat wykazał 0,9 promila alkoholu w jego organizmie. 0,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca Volkswagena zatrzymany do kontorli drogowej w Łużnej w sobotnie popołudnie. Ponadto okazało się, że mieszkaniec Gorlic nie posiada uprawnień do kierowania. Tego samego dnia o godzinie 15.10 w Gorlicach na ul. Bieckiej kierujący samochodem Opel Astra najechał na tył stojącego na czerwonym świetle Forda. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń, jednak okazało się, że kierowca Opla znajduje się pod działaniem alkoholu. Podane urządzenie wykazało w jego organizmie 2,9 promila alkoholu. W niedzielę rano, około godzny 8.15 policjanci gorlickiej “drogówki” zatrzymali w Ropie do kontroli samochód Opel. Jak się okazało kierowca pojazdu znajdował się pod działaniem alkoholu. Alkomat wykazał 0,56 promila alkoholu w jego organizmie – dodaje policjant.

          Wszyscy ujawnieni nietrzeźwi kierowcy stracili swoje prawa jazdy, a za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazy prowadzenia pojazdów.

Powtarzamy nasz apel: PIŁEŚ NIE JEDŹ. Zadbaj o swoje i cudze bezpieczeństwo !

źródło: gorlice.policja.gov.pl

fot. archiwum (hej.mielec.pl)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy