Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Patrona w ZSO w Bobowej

Autor: Anna Janus
By uczcić Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza (obchodzony co roku 10 grudnia z racji przypadającej na ten dzień rocznicy wręczenia literackiej Nagrody Nobla) - kl. II b LO pod kierunkiem wychowawcy (Anny Kamień) zaprezentowała program poświęcony pisarzowi. Złożyła się nań prezentacja na temat życia i twórczości pierwszego polskiego noblisty przeplatana wierszami i piosenkami. Najwięcej miejsca poświęcono powieści historycznej "Krzyżacy", zaprezentowano jej genezę, czas i miejsce akcji, główne wątki oraz bohaterów historycznych i fikcyjnych. W tle piosenek pojawili się głowni bohaterowie powieści. Może dzięki temu7 informacje o pisarzu i jego twórczości na dłużej zagoszczą w pamięci uczniów. W drugiej części, jak co roku, odbył się finał konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Pytania przygotowała Wioletta Bogusz - główny ekspert turnieju. W ścisłym finale uczniowie wykazali się świetną znajomością biografii pisarza i treści "Krzyżaków". I miejsce wywalczyła Agnieszka Gryzło z III b LO, II - Katarzyna Mierzwa z II b LO, a III - Beata Magiera z II b T. Wszyscy finaliści  otrzymali z rąk Tadeusza Raka ( dyrektora szkoły ) cenne nagrody książkowe. [gallery link="file" orderby="title"]

By uczcić Dzień Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza (obchodzony co roku 10 grudnia z racji przypadającej na ten dzień rocznicy wręczenia literackiej Nagrody Nobla) – kl. II b LO pod kierunkiem wychowawcy (Anny Kamień) zaprezentowała program poświęcony pisarzowi. Złożyła się nań prezentacja na temat życia i twórczości pierwszego polskiego noblisty przeplatana wierszami i piosenkami. Najwięcej miejsca poświęcono powieści historycznej „Krzyżacy”, zaprezentowano jej genezę, czas i miejsce akcji, główne wątki oraz bohaterów historycznych i fikcyjnych. W tle piosenek pojawili się głowni bohaterowie powieści. Może dzięki temu7 informacje o pisarzu i jego twórczości na dłużej zagoszczą w pamięci uczniów.

W drugiej części, jak co roku, odbył się finał konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Pytania przygotowała Wioletta Bogusz – główny ekspert turnieju. W ścisłym finale uczniowie wykazali się świetną znajomością biografii pisarza i treści „Krzyżaków”. I miejsce wywalczyła Agnieszka Gryzło z III b LO, II – Katarzyna Mierzwa z II b LO, a III – Beata Magiera z II b T. Wszyscy finaliści  otrzymali z rąk Tadeusza Raka ( dyrektora szkoły ) cenne nagrody książkowe.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy